Horti Dóra szezoncsúcsa Törökországban: 26 pont, 7 lepattanó, 11 gólpassz

:

:

A hétvégén rendezték a Török bajnokság 23. fordulóját, mely során Horti Dóra kiemelkedõ egyéni teljesítménnyel rukkolt elõ.

A Canik 94-84-re verte a Konak együttesét. A pontgazdag összecsapáson a Canik a félidõben már 51-35-re vezetett. A záró szakaszhoz közeledve pedig 20 pont környékén mozgott a differencia. A Konak a hátrányát megfelezte a záró szakaszban, de a Canik gyõzelme nem forgott veszélyben. Horti Dóra közel járt elsõ tripla-duplájához. Végül 26 ponttal, 7 lepattanóval és 11 gólpasszal zárt.

Vajda Anna csapata az Adana Botas hazai pályán a Mersin együttesével szemben 66-59 arányban maradt alul. A Mersin az elsõ negyedet hét ponttal nyerte és szinte végig elõrébb járt, mint az Adana. Vajda Anna 31 perc alatt 13 pontot és 8 lepattanót jegyzett.

Az élcsapatok közül a Fenerbahce a Homend Antakya gárdáját 97-54-re ütötte ki. A Galatasaray 71-69-re nyert a Tarsus otthonában. Az utolsó támadásnál Natasha Lacy triplát hibázott és ezzel szerezte meg a gyõzelmet a listavezetõ, melynek színeiben Sancho Lyttle 15, Alba Torrens 13 egységig jutott.

A hétvége rangadóján a Kayseri KASKI 72-66-ra verte az Istanbul Universitesi-t. Ennek ellenére jobb egymás elleni eredménnyel megõrizték harmadik helyüket az isztambuliak.

Fenerbahce – Homend Antakya 97-54
Orduspor – Ceyhan Belediye 77-67
Tarsus Belediye – Galatasaray Odeabank 69-71
Canik Belediye – Konak Belediyesi 94-84
Besiktas – TED Ankara 80-70
Botas – Mersin BSB 59-66
Kayseri KASKI – Istanbul Universitesi 72-66