Horti Dóráék a harmadik helyen zárták a lengyel alapszakaszt

:

:

Szombat este lezárult a Lengyel bajnokság alapszakasza. A csúcsrangadón a Wisla Krakow 14 pontos vereséget szenvedett a CCC Polkowice együttesétõl és ezzel eldõlt, hogy Horti Dóráék az alapszakaszt a harmadik helyen zárják. A két Euroligás csapat közé az Artego Bydgoszcz férkõzött be.

A Lengyel bajnokság alapszakaszának záró fordulójában rendezték a két Euroligás csapat a Wisla Krakow és a CCC Polkowice csúcsrangadóját, melyen a polkowice-i együttes 75-61-es gyõzelmet aratott. Horti Dóráék hamar nagy hátrányba kerültek, alig 4 perc után már 12-5-re vezetett a Polkowice. 10 perc után pedig 20-13-as állást jegyezhettünk fel.

A második szakaszban a 10 pontot is elérte a differencia. A krakkóiak azonban nagy hajrával, éppen Horti ziccerét követõen egy 9-2-es futással 31-28-ra zárkóztak fel. Úgy nézett ki, hogy a félidõ kifejezetten szoros lehet, de az utolsó másfél percben Majewska kétszer is betalált. A szünetben így 35-28-as állásról árulkodott az eredményjelzõ.

A harmadik negyed elején három percig nem szerzett pontot a Wisla Krakow és ez idõ alatt 12 egységre hízott a differencia. 40-28 után Jose Ignacio Hernandez alakulata a 30 pontos Tina Charles vezérletével igyekezett zárkózni, de 5 pontnál közelebb nem kerültek. A harmadik etap végén 55-45-re ment a Polkowice. A negyedik szakaszra nem maradt muníció krakkói oldalon és amikor 6 perccel a lefújás elõtt Ogwumike bravúrja után 64-51-re módosult az állás, eldõlt a rangadó.

A Polkowice végül 75-61-es gyõzelmet ünnepelhetett nagy riválisa otthonában. A Wisla Krakow-nak ez már a negyedik veresége volt az idei évadban, a Polkowice alakulatától kétszer is kikaptak és emellett a Matizol Lider Pruszków, illetve az évad meglepetéscsapata, a végül másodikként záró Artego Bydgoszcz gyõzte le a címvédõt.

Horti Dóra a szombati találkozón 25 perc alatt 9 pontot és 8 lepattanót szerzett.

Eredménye
Wis³a Can-Pack Kraków – CCC Polkowice 61-75 (13-20, 15-15, 17-20, 16-20)