Horváth Lilla 14 pontja az Osztrák Szuperkupán

:

:

Szombaton rendezték Grazban az Osztrák Szuperkupát, melyen a bajnoki címvédő UBI Graz 67-51-re legyőzte a kupagyőztes Klosterneuburg együttesét. A vereség ellenére Horváth Lilla ponterős teljesítménnyel segítette csapatát.

Fotó: UBI Graz

Fordulatos csatát láthattunk. A mérkőzés elején az UBI Graz került lépéselőnybe és 10 perc játékot követően 18-14-re vezettek. A második negyedet pedig 7-2-vel kezdték, amivel 25-16-ra elléptek. A Klosterneuburg azonban nem adta fel, egy 9-0-s sorozattal 25-25-nél még egyenlítettek. A félidő hajrája azonban a grazi együttesnek sikerült jobban, így a nagyszünetre 32-25-ös-vezetésről fordulhattak.

A harmadik negyed újabb csavart hozott a történetben. Villámrajtot vett a Klosterneuburg és 33-32-nél a vezetést is megszerezték. A játékrész végén pedig 41-39-nél szintén előrébb jártak. A bővebb rotációs lehetőségekkel bíró UBI Graz azonban a záró szakaszt jobban bírta. 13-3-as kezdéssel fordítottak és gyakorlatilag állva hagyták a Klosterneuburg alakulatát. A legnagyobb különbséget 67-49-nél regisztrálhattuk. A vége 67-51 lett. Horváth Lilla a Klosterneuburg színeiben 37 perc alatt 14 ponttal és 8 lepattanóval zárt.

UBI Graz – BK Raiffeisen Duchess Klosterneuburg 67-51 (18-14, 14-11, 7-16, 28-10)