Horváth Lilla dupla-duplájával rangadót nyert a Klosterneuburg

:

:

Az osztrák élvonalban szombaton a Klosterneuburg hosszabbítást követően 66-62-re győzte le az UBI Graz alakulatát bajnoki rangadón.

Sokáig úgy nézett ki, hogy a Klosterneuburg kézben tartja az irányítást. Három negyed után 44-34-re vezettek. A negyedik szakaszt azonban a Graz 8-0-val indította, majd három perccel a vége előtt 51-50-nél a vezetést is átvette.

Három másodperccel a rendes játékidő vége előtt éppen Horváth Lilla büntetőivel mentette hosszabbításra a meccset a Klosterneuburg.

A ráadásban végig előrébb jártak Horváth Lilláék. 66-60 után azonban az utolsó találatot a Graz szerezte. A két gárda őszi meccsét 66-61-re nyerték a graziak, így az egymás elleni eredményt ez a dupla a javukra fordította.

A 66-62-es siker alkalmával Horváth Lilla 44 perc alatt 24 pontot és 12 lepattanót jegyzett.

Fotó: M.Filippovits, F.Burgemeister