Horváth Lilláék veresége az osztrák elődöntő első meccsén

:

:

Hétfőn este megkezdődött Ausztriában a BK Raiffeisen Duchess Klosterneuburg és a Vienna United PSV Capricorns elődöntő párharca. Horváth Lilláék kisebb meglepetésre hazai pályán 62-61-es vereséget szenvedtek.

A bécsi gárda egy meccsen bárkire veszélyes lehet és ezt ezúttal is bizonyították. A Klosterneuburg 16-7-re ellépett az első negyedben, de innen 18-16-ra felzárkózott a Vienna United. A félidőben a vendégek már 40-34-re vezettek, majd a harmadik szakaszban az előnyük a 10 pontot is elérte. A záró etapban 60-52 után 60-58-ra felzárkózott a Klosterneuburg, de végül fordítani nem tudtak.

Az egyik fél második sikeréig tartó elődöntő párharc március 22-én folytatódik Bécsben.

Horváth Lilla a vereség ellenére kiválóan játszott és csapata legjobbja volt, 15 ponttal, illetve lepattanóval ért el dupla-duplát.