Csehország - Horvátország 56-84 (22-27, 11-15, 12-30, 11-12)

Strasbourg, Rhenus Sport
Kalpakas, Salins, Mendoza Holgado (Gulak-lipka)

Csehország: Brezinova 8/6, Hejdova 7, Hanusova 6, Elhotova 4, Vyoralova 2. Csere: Andelova, Brabencova 3, Vorackova 3/3, Hamzova 3, Stoupalova 10/6, Sipova 6, Reisingerova 4.

Horvátország: Begic 13/6, Slonjsak 18/12, Tikvic 17, Dojkic 24/6, Perisa. Csere: Erjavec, Masic, Cvitkovic 2, Petrak, Premasunac 1, Tadic 6, Miletic 3.

Az Európa-bajnokság D-csoportjának harmadik helyéről döntő mérkőzésén Horvátország remek játékkal 84-56-ra verte Csehországot, ezzel bejutott a legjobb 12 közé.

Végtelenül egyszerű volt a képlet a feldobás előtt. Aki nyer, az szerzi meg a négyes harmadik helyét és vívhat nyolcaddöntőt hétfőn. Az első negyedben még nem alakult ki nagy különbség a csapatok között, bár 7-7 után már a horvátok jártak előrébb. 10 perc játékot követően 27-22-re vezettek. A második negyedben ugrott meg a differencia a két alakulat között: 29-29 után ugyanis a félidőig 13-4-es futást mutattak be a horvátok.

A 42-33-ról induló harmadik szakasz bizonyult döntőnek. Nem tudott új ritmust venni a cseh gárda. A 24 pontos Ivana Dojkic vezetésével a játék minden elemében riválisuk fölé nőttek a horvátok. A harmadik szakaszt 30-12-re nyerték és ezzel 72-45-re léptek el. A negyedik negyedben a győztes kiléte nem volt kérdés, a horvátok tartották 30 pont környéki előnyüket és a lefújás pillanatában megérdemelten ünnepeltek továbbjutást.