Horvátországot is legyõzte az U18-as válogatott

:

:

Az udinei U19-es Világbajnokság elõtti utolsó felkészülési mérkõzését játszotta hétfõn a magyar válogatott. Balogh Judit együttese 76-59-re gyõzte le Horvátországot.

Pontgazdag negyeddel indult a mérkõzés. Válogatottunk három triplát is értékesített: Lelik Réka kétszer, Juhász Dorka egyszer volt eredményes távolról. Végül 10 perc után 24-18-ra vezettek a mieink. A második etapban 6-10 pont között állandósult a különbség, a félidõben 43-32 állt az eredményjelzõn.

A döntõnek a harmadik negyed bizonyult, melyet 11-4-es sorozattal kezdett válogatottunk. Az utolsó 10 percnek 60-54-rõl vágtak neki a csapatok. A 20 egységet is átlépte a játékrész elején az elõny, így végül magabiztos gyõzelemmel zárta az U19-es Világbajnokság elõtti utolsó felkészülési meccsét a magyar válogatott. A csapatunk legeredményesebbje a 15 pontos Gereben Lívia lett.

Válogatottunk csütörtökön kel útra Udinébe és szombaton 15 óra 45 perckor Mexikó ellen mutatkozik be a Világbajnokságon.

Horvátország U18 – Magyarország U18 59-76 (18-24, 14-19, 14-17, 13-16)