Ludovika-FCSM Csata - DVTK 78-69 (16-21, 12-14, 22-14, 16-17, 12-3)

Papp P., Goda L., Dr. Oláh M. (Bodrogváry I.)

Ludovika-FCSM Csata: Balogh, Horváth 12/6, Lelik 18/3, Zele 5, Carey 7/3. Csere: Simon 17/6, Hegedűs 8, Toman 5/3, Böröndy 6/3.

DVTK: Green 21, Aho 8/3, Medgyessy 3/3, Kiss 9/3, Jovanović 10/3. Csere: Kányási, Bogičević 7/3, Tóth 5/3, Bernáth 6/3.

Fotó: Szilágyi Dénes / Ludovika-FCSM Csata

A nyitó forduló záró mérkőzésén a Ludovika-FCSM Csata hosszabbítás után 78-69-re legyőzte a DVTK-t.

A Ludovika-FCSM Csata pénteki Európa Kupa mérkőzése miatt hétfőre került az első forduló záró mérkőzése. Stasha Carey és Milica Jovanovic egy-egy triplája vezette fel az összecsapást. A két csapat az első hat percben fej-fej mellett haladt. Medgyessy Dóra hárompontosa után 13-9-nél a DVTK került először lépéselőnybe. A miskolci gárda a folytatásban 18-11-re elszakadt. A negyed hajrájában azonban Böröndy Vivien négy pontjával szépített a Csata, így 10 perc után 21-16 állt az eredményjelzőn. A második negyed elején Bernáth Réka találataival 24-16-ra ellépett a DVTK. A legnagyobb különbséget pedig Aho Nina triplája, Cheridene Green és Kiss Angelika ziccere után regisztrálhattuk, amivel 31-18-as eredményt rögzíthettünk.

A Csata Toman Petra hárompontosával kezdte meg a felzárkózást, de betalált távolról Simon Zsófia is. A hazaiaknak öt duplájuk és négy triplájuk volt az első 20 percben. Bár több esély is adódott ennek kialakítására a DVTK előtt, de végül a félidőre nem tudta kétszámjegyűre tornászni előnyét a vendég gárda. 20 perc után 35-28 ra vezettek Földi Attila tanítványai. A harmadik negyedet Horváth Bernadett öt pontja vezette fel, majd erre Milica Jovanovic és Cheridene Green válaszolt. Úgy nézett ki, hogy ezen a 3-6 pontos távolságon állhat be a mérkőzés. A harmadik negyed utolsó három perce azonban két nagy fordulatot tartogatott. Előbb elszakadt 47-37-re a DVTK, majd innen 13-2-es futással 50-49-re fordított a játékrész végére a házigazda. Lelik Réka hat, Simon Zsófia öt és Horváth Bernadett két ponttal vette ki a részét ebből a sorozatból.

A negyedik negyed elején közel három percig nem talált be a Csata és ezt kihasználva 55-50-re fordított a DVTK. Tursics Krisztián időt kért, de pár pontos előnyüket a folytatásban is őrizték Medgyessy Dóráék. A fordulatot két újabb hazai tripla után regisztrálhattuk. 60-60-nál ugyanis ismét utolérte riválisát a házigazda. Hatalmas hullámvasút volt a találkozó. Innen ugyanis 66-60-ra újra ellépett a DVTK és adódott esélye még nem tovább növelni az előnyét. A lehetőségek kimaradtak, így az utolsó két percben Simon Zsófia és Lelik Réka révén egyenlített a Csata. A rendes játékidőben nem született döntés. Jött a hosszabbítás 66-66-ról. A ráadás első percében Hegedűs Janka és Lelik Réka villanásaival a Csata került előnybe és ezt az utolsó öt percben végig őrizte vezetését. A különbség a 10 pontot is elérte.