Hosszabbítás után legyőzte a Győr a Csatát

Szombaton felkészülési mérkőzést vívott az UNI-Győr – MÉLY-ÚT és a Ludovika-FCSM Csata. A győriek hosszabbítást követően 90-87-es győzelmet arattak.

A Csata pénteken a Sopron Basket vendége volt, míg a Győr legutóbb múlt héten vasárnap a Fűzy Ákos – Tapodi Péter emlékmérkőzésen lépett pályára.

A találkozót a házigazda Győr kezdte jobban és az első szakasz felénél 14-7-re vezettek. Az első negyed végére 22-21-re felzárkózott a Csata, melynek keretében Hegedűs Janka már ekkor 10 pontnál járt. A második etapban a vezetést is átvették Tursics Krisztián tanítványai, a minimális előnyüket pedig őrizték is. A játékrész felénél 33-32, a félidőben 44-42 állt az eredményjelzőn.

A nagyszünethez érkezve a győrieknél Brianna Kiesel járt 12 pontnál. A Csatánál pedig Hegedűs Janka mellé a 11 egységig jutó Keyona Hayes zárkózott fel a pontszerzést illetően.

A harmadik negyed eleje ismét kisebb fordulatot hozott. Iványi Dalma együttese ragadta magához a kezdeményezést és pár ponttal a hajráig előrébb járt. Az etap végén azonban egyenlített a Csata. A negyedik szakasznak 62-62-ről futottak neki a felek. Itt előbb ismét elszakadt 4-5 ponttal a Győr, majd egyenlítettek a fővárosiak. A rendes játékidő nem hozott döntést. 40 perc játékot követően 80-80-as állást rögzíthettünk.

A kiélezett, jó ritmusú összecsapáson a ráadásból végül a Győr jött ki győztesen. A hazaiak 10-7-re hozták ezt az 5 percet és végül 90-87-es sikert arattak. Brianna Kiesel és Török Ágnes 17-17 ponttal zárt a győztes gárdában. A Csatánál Keyona Hayes 20, Hegedűs Janka 14 egységig jutott.

UNI-Győr – MÉLY-ÚT – Ludovika-FCSM Csata 90-87 (22-21, 20-23, 20-18, 18-18, 10-7)