Hosszabbítás után nyert a BEAC a PINKK vendégeként

PINKK-Pécsi 424 - ELTE-BEAC Újbuda 93-95 (10-12, 20-22, 24-23, 27-24, 12-14)

Kozármisleny, Városi Sportcsarnok
dr. Mészáros B., Farkas G., Németh P (Schäffer B.)

PINKK-Pécsi 424: Vorpahl 35/18, Vári 9/3, Szücs L. 1, Demeter 6, Sarauskaite 22. Csere: Tenyér 2, Jáhni 2, Zubac 14/6, Pucz.

ELTE-BEAC Újbuda: Czank 12/6, Smith 28/3, Mérész 19, Small 15/3, Boros J. 17/3. Csere: Dusanic 2, Koch 2.

A várakozásoknak megfelelően végletekig kiélezett csatát hozott két közvetlen rivális, az ELTE-BEAC Újbuda és a PINKK Pécsi 424 szerdai találkozója. Végül hosszabbítást követően 95-93-as győzelmet aratott Balogh Judit együttese.

Idegesen kezdtek a csapatok. A mérkőzés elején 3-0-s előnyre tett szert a PINKK, majd innen 8-3-ra fordított a BEAC. A folytatásban felzárkóztak a hazaiak, 10 perc játékot követően 12-10-re vezetett a fővárosi gárda. A második negyed jóval ponterősebb játékot hozott, mely során a BEAC 28-20-nál ismét nagy különbséggel elszakadt a hazaiaktól. A PINKK azonban az első 10 perchez hasonlóan újra felzárkózott. 28-28-nál egyenlítettek a hazaiak. Innentől a félidőig nem formálódott nagy differencia a felek között. 30-30 után Czank Tímea és Mérész Beatrix találataival alakult ki a nagyszünet 34-30-as állása.

A félidei statisztikán azt láthattuk, hogy a BEAC-nál Janae Smith 9, Czank Tímea 7 pontnál jár. A PINKK-nél a 7 pontos Vári Zita volt a legeredményesebb. A BEAC 23-14-re vezetett a lepattanókban, de részben a 7 eladott labdája miatt nem tudott ennél a 4 pontnál nagyobb előnnyel fordulni. A harmadik negyed elején újra elszakadtak 5-6 egységgel Balogh Judit tanítványai, a játékrész közepén azonban 48-48-nál utolérte riválisát a PINKK. A negyedik negyednek a BEAC 57-54-es vezetéséről vágtak neki a csapatok. Egy gyors triplával a PINKK 57-57-nél egyenlített, a kezdeményezést azonban nem tudta átvenni.

A BEAC előtt 65-59-nél felcsillant a lehetőség, hogy komolyabb lépéselőnyre tegyen szert a hajrához érkezve. Ezzel nem élt, sőt 68-65 után a PINKK egy 9-2-es futással 74-70-re megfordította a találkozót. Fordulatokat viszont még bőven tartogatott ez az este. Előbb a BEAC 79-76-os vezetésre tett szert, de innen a PINKK visszahozta az esélyeit. A végletekig kiélezett küzdelemben a rendes játékidő nem hozott döntést. Hazai részről Tenyér Zsófia módosította 81-81-re az eredményt, ezzel kikényszerítve a hosszabbítást. A ráadás elején kétszer is elszakadt 4 ponttal a BEAC. Az utolsó két percbe érkezve azonban 92-92-nél ismét egyenlő volt az állás. A végjátékban Boros Júlia hárompontosával a BEAC-hoz került az előny és erre már csak egy büntetővel tudott felelni a PINKK. A BEAC így 95-93-as győzelmet aratott, amivel idei második sikerét ünnepelhette.

Fotó: ELTE-BEAC Újbuda / Girgász Péter