Hosszabbítás után nyert a Cegléd a Szigetszentmiklós otthonában

BKG PRIMA Szigetszentmiklós - VBW CEKK Cegléd 91-92 (23-19, 20-17, 13-17, 24-27, 11-12)

Felkészülési mérkőzés
Szigetszentmiklós
Horváth Cs., Kruk M., Novák B.

BKG PRIMA Szigetszentmiklós: Vári 5/3, Aldazabal 4, Zivaljevic 12/3, Raus 15/3, Campisano 30/9. Csere: Angyal 8/6, Mudra, Kovács 8, Suppán 9/3.

VBW CEKK Cegléd: Szabó P. 4, Holesinka 22/6, Maris 21/3, Szerelem-Kobolák 2, Rakita 2. Csere: Laufer, Katona 11/3, Szabó Fa. 19/15, Szabó Fló. 8, Viszmeg, Szirony, Szabó D. 3/3.

Szerdán este felkészülési mérkőzést vívott a VBW CEKK Cegléd és a BKG PRIMA Szigetszentmiklós. Hosszabbítást követően 92-91-es ceglédi siker született.

Az első percekben fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd a negyed végére 23-19-es előnyre tett szert a BKG. A hazaiak a második szakasz elején is lendületben maradtak és négy perc alatt 34-19-re léptek el, ami az első negyed hajrájával együtt 18-0-s futást jelentett. Sierra Campisano remekelt hazai oldalon. A félidőig azonban Petra Holesinka és Lauren Maris ponterős játékával felzárkózott a CEKK. 20 perc után 43-36 állt az eredményjelzőn.

A harmadik negyed eleje is ceglédi fölényt hozott. A játékrész közepén 9-0-s sorozattal 53-49-re fordítottak Hegedűs Péter tanítványai. Ezt követően viszont megint a hazaiak kaptak el egy jobb sorozatot, így az etap végén újra a BKG rendelkezett minimális előnnyel. 56-53-ról futottak neki a csapatok a negyedik szakasznak. Itt ismét átvette a vezetést a Cegléd és fej-fej mellett haladtak a csapatok a végjátékig. A rendes játékidőben nem született döntés. 80-80-ról jöhetett a ráadás, ahol végül kiélezett küzdelemben megszerezte a győzelmet a Cegléd.

Ceglédi oldalon Petra Holesinka 22, Lauren Maris 21 pontot ért el.  A Szigetszentmiklósnál Sierra Campisano zárt 30 ponttal.