Hosszabbítás után nyert a New York

:

:

Három mérkõzéssel folytatódtak csütörtökön a WNBA küzdelmei. Összefoglaló.

A nap rangadóját a New York Liberty és a Connecticut Sun alakulata vívta. Itt hosszabbítás után 84-81-re nyert a Liberty. A fordulatok találkozója volt ez. A harmadik negyed után még 15 ponttal 67-52-re vezetett a Sun, majd a negyedik szakaszt 22-7-re nyerte a New York. A Liberty úgy megtörte ellenfelét a negyedik etapban, hogy az utolsó percbe fordulva már vezettek és a Sun sztárja, Kara Lawson mentette egy triplával hosszabbításra a találkozót.

A ráadásban sokáig fej-fej mellett haladtak a csapatok, sõt a Connecticut a gyõzelemért is támadhatott, de pontatlanok voltak. Az utolsó másodpercben Carson két büntetõjével alakult ki a 84-81-es végeredmény.

Érdekesen alakult a Los Angeles Sparks és az Indiana Fever összecsapása is. A sérülésbõl visszatérõ Candace Parker vezetésével a Los Angeles önmagához képest remekül játszott. A Sparks az utolsó percbe 70-66-os elõnnyel fordult. A végjáték büntetõpárbajba torkollott, ahol a los angelesiek jobban céloztak és ezzel 75-70-re behúzták a gyõzelmet. A 18 pontos Parker mellett a 21 pontos Ebony Hoffman teljesítményét is ki kell emelni. Hoffman egykori csapata ellen vezette gyõzelemre a Sparksot.

A nap harmadik mérkõzésén a Minnesota a papírformának megfelelõen 19 ponttal verte a Washingtont.

Los Angeles Sparks – Indiana Fever 75 : 70 (16:21) (15:9) (24:24) (20:16)
New York Liberty – Connecticut Sun 84 : 81 (20:17) (19:23) (13:27) (22:7) (10:7)
Washington Mystics – Minnesota Lynx 62 : 81 (18:17) (11:22) (20:21) (13:21)