Hosszabbítás után nyert az Aluinvent DVTK

Aluinvent DVTK - PEAC-Pécs 75-69 (16-18, 17-10, 15-16, 16-20, 11-5)

Miskolc, Generali Aréna
Győrffy P., Csabai-Kaskötő B., Drenyovszki D. (Gorka Sz.)

Aluinvent DVTK: Medgyessy 22/3, Kányási 12/6, Montai-Vukov 9/3, Mokango 11, Kiss 7. Csere: Aho 10/3, Tóth F. 4, Frindt

PEAC-Pécs: Szücs R. 12/9, Sánta 5/3, Habling 5, Andusic 20, Kiss V. 15/3. Csere: Strautmane 12/3, Szücs L., Laczkó

A szombati játéknap záró mérkőzésén az Aluinvent DVTK hosszabbítást követően 75-69-re győzte le a PEAC-Pécs együttesét.

Az Aluinvent DVTK a válogatott szünet után nyolc nap alatt a harmadik mérkőzését játszotta. A PEAC-Pécs október 31. óta először lépett pályára. A mérkőzés elején a PEAC került lépéselőnybe Kiss Virág 7 pontjával. A vendégek az első negyedben végig előrébb jártak. A legnagyobb pécsi előny 5 egység volt. Végül az első szakaszt Aho Nina triplája zárta, amivel a DVTK 18-16-ra felzárkózott. A második negyed első találata is egy miskolci hárompontos volt. Ez Medgyessy Dóra nevéhez fűződött és ezzel 19-18-ra fordított a DVTK. Fej-fej mellett váltott vezetéssel haladtak a csapatok. Kányási Veronika is eredményesnek bizonyult távolról. Annyiban változott ekkor az összecsapás képe, hogy innentől 1-3 ponttal jellemzően a DVTK járt előrébb.

A félidőhöz érkezve 29-28 után Chanel Mokango és Kányási Veronika juttatta 33-28-as vezetéshez a DVTK-t. Az első 20 percet tekintve éppen a félidőben regisztrálhattuk a legnagyobb hazai előnyt. A DVTK 33 mezőnykísérletből 12-t, míg a PEAC 26-ból 8-at értékesített. A hazaiak 22-16-ra vezettek a lepattanókban, eközben pedig mindkét oldalon 9-9 eladott labda szerepelt a statisztikán. A harmadik negyed elején Szücs Réka és Kiss Virág révén 33-33-nál egyenlített a PEAC. A DVTK első találatára négy és fél percet kellett várni. Ekkor Kányási Veronika bizonyult eredményesnek távolról. Ezzel 36-33-ra módosult az állás és a második negyedhez hasonlóan innentől 1-3 ponttal újra Földi Attila együttese járt előrébb.

A negyedik negyednek 48-44-ről vágtak neki a csapatok. A PEAC Kiss Virág és Tijana Andusic találataival gyorsan utolérte riválisát, majd Szücs Réka triplája után 54-53-nál a vezetést is átvette. A kiegyenlített találkozón ez lélektanilag nagy fordulatot hozott, hiszen a két középső negyeddel ellentétben ezúttal 1-3 ponttal a PEAC vezetett. Szücs újabb sikeres távoli dobása után 60-56-ra elszakadtak, majd 64-60-ra is mentek Csirke Ferenc tanítványai. A rendes játékidő hajrájában 2-4 pontos előny birtokában a PEAC előtt esély nyílt az idegenbeli bravúrra. Végül azonban a pécsi lehetőségek kimaradtak. Chanel Mokango két találatával 64-64-nél egyenlített a DVTK. Jöhetett a ráadás, melyre két rendkívül fáradt csapat fordult. A DVTK tudott valamivel jobb döntéseket hozni. Medgyessy Dóra duplájával és Montai-Vukov Szonja triplájával 56 másodperc alatt 5 pontra nőtt a hazai előny. Utolsó erőtartalékaikat mozgósították a csapatok. A DVTK végig őrizte előnyét és végül 75-69-es győzelmet aratott.