Hosszabbítás után vereség Szerbiától – U18-as EB – 1.nap

:

:

Csütörtökön megkezdõdött az U18-as, A-csoportos Európa Bajnokság. Az egyetlen olyan utánpótlás EB a férfi és a nõi mezõnyt is figyelembe véve, ahol az A-csoportban, a kontinens legjobbjaival méri össze erejét a magyar válogatott. A poprádi tornán Balogh Judit együttese Spanyolországgal, Szlovákiával és Szerbiával került egy csoportba.

A nyitó napon Szerbiával mérte össze erejét a válogatottunk. A találkozót a szerbek kezdték jobban, az elsõ negyedben szinte végig vezettek is. A magyar együttesnek csak a szünetre sikerült kiegyenlítenie (21-21).

A harmadik 10 percben 1 ponttal átvettük a vezetést, de a negyed hajrára ismét a riválisunké volt (34-30).  A negyedik negyed nagy fordulatokat tartogatott. A szerbek 6 perccel a játékrész vége elõtt 40 – 32-re is elhúztak.  Balogh Judit tanítványai azonban hosszú hajrát nyitottak és 2 perccel a negyed vége elõtt, 44 – 46-nél már magyar vezetést mutatott az eredményjelzõ. Sajnos az elõnyt nem sikerült megtartani, így 46 – 46-ról jöhetett a hosszabbítás. A ráadásban a fáradó magyar együttes nem tudta megnehezíteni a szerbek dolgát. Riválisunk folyamatosan növelte elõnyét, végül 63-54—es vereséggel zárult a találkozó.

A remekül küzdõ magyar csapatban 18 pontjával Adamecz Lilla bizonyult a legponterõsebbnek, de nagyon hasznosan játszott Barta Brigitta (13 pont, 6 lepattanó) és Szabó Flóra (6 pont, 8 lepattanó) is.

A csoport másik mérkõzésén Spanyolország 10 ponttal verte Szlovákiát.

Ami a többi csoportot illeti, nagy meglepetések nem születtek. Érdekesen alakult a „D” jelû négyes, ahol Törökország 18 ponttal verte Csehországot, míg Ukrajna megszorongatta Franciaországot.