Hosszabbítás után verte a TFSE a PEAC-ot

:

:

A 13. forduló szombati játéknapján a TFSE-MTK hosszabbítás után 93-89-re legyőzte a PEAC-Pécs együttesét.

A TFSE-MTK ellenállhatatlanul kezdett és 15-0-ra lépett el öt és fél perc alatt. Az első negyed végére azonban 20-11-re visszajött a PEAC. Amikor a második etap legelején Süle Krisztina triplája célt ért, a TFSE játékosa már a 10. pontját szerezte ezen az estén. A PEAC azonban Szabó Fanni találataival igyekezett a lépést tartani: 30-18 után a pécsiek 35-29-re felzárkóztak a játékrész közepére. Ezzel teljesen nyílttá tették az összecsapást, sőt a félidőig 40-39-re megközelítették a hazaiakat. Süle Krisztina végül 13 pontnál járt a nagyszünetben, míg pécsi oldalon Taisiia Udodenko 12 pontját és 8 lepattanóját kell kiemelni.

Fotó: kosarsport.hu

A harmadik negyed elején a PEAC a vezetést is magához ragadta, de 47-46 után a TFSE 58-52-re fordított. Erre a futásra építve pedig a negyedik szakasz kezdetén 62-57-re mentek a hazaiak. A negyedik negyed első találatát Magyar Bianka együttese jegyezte, de ennél a 7 pontnál jobban nem tudott ellépni a TFSE. A PEAC 64-64-nél újra utolérte a fővárosi együttest. Nem alakult ki nagy különbség a folytatásban. A rendes játékidő utolsó két percébe 77-73-as pécsi előnyről fordultak az gárdák. Chanise Jenkins két triplájával innen 79-77-re módosította az állást a TFSE. Az utolsó percben 80-78 után Maegan Conwright mentette hosszabbításra a meccset a pécsieknek.

A ráadásban a TFSE kapta el jobban a fonalat és 86-80-ra szakadt el. A PEAC azonban nem adta fel, így az utolsó fél percben 88-86-nál még volt labdája az egyenlítéshez vagy a vezetés megszerzéséhez. Ezzel nem tudtak élni a vendégek. Végül jó büntetőzéssel a TFSE nem engedte ki a kezéből az előnyét és 93-89-re behúzta ezt a fordulatos, hosszabbításos csatát.

TFSE-MTK – PEAC-Pécs 93-89 (20-11, 20-28, 22-18, 18-23, 13-9)

TFSE-MTK: Süle Krisztina 27/9, Alisia Jenkins 19, Chanise Jenkins 17/9.

PEAC-Pécs: Szabó Fanni 19/6, Maegan Conwright 18/3, Taisiia Udodenko 18/3.