Hosszabbításban gyõzött a Schio

:

:

Három mérkõzést bonyolítottak le csütörtökön a nõi EuroLigában. A Pécs teljesítményérõl már beszámoltunk, most nézzük a másik két összecsapást. A Schio a Bourges legyõzésével tartja a lépést a D-csoportban, míg a Sopron hatosában a Rivas Ecopolis a Gdynia elleni sikerével közel került a továbbjutáshoz.

Az A-csoportban egy mérkõzés maradt, melyen a Pécs lépett pályára Tarantóban. A találkozóról nagy terjedelemben beszámoltunk, így nem is akarjuk jobban feltépni a sebeket.

Cras Basket Taranto–Pécs 2010 68–40 (13–11, 17–13, 19–6, 19–10)

A B-csoportban, a Sopron hatosában a Rivas Ecopolis fogadta a Lotos Gdyniát. A találkozó meglepõen fordulatosan alakult és az alacsonyabban rangsorolt lengyel csapatnak még reális gyõzelmi esélyei is voltak. Az elsõ negyedben fej-fej mellett haladtak a csapatok, 10 perc után 19-22-re a vendégek vezettek. A második negyedben 26-35-re is elhúzott a Gdynia, de a sorsdöntõ ütést nem tudták bevinni. Összekapta magát a spanyol együttes és a Valdemoro, Aguilar duónak köszönhetõen 33-37-re mentette a szünetet.

A harmadik negyed elején még 33-39-re megléptek a lengyelek, de folytatásban már a madridiak akarata érvényesült a pályán. A negyedik szakasz elõtt 53-51 állt az eredményjelzõn, azaz már a hazaiak jártak elõrébb. Amikor 5 perccel a negyedik felvonás vége elõtt Aguilar triplája után 67-58-ra is elmentek a spanyolok, úgy tûnt vége a mérkõzésnek. A hajrában azonban feltámadt a Gdynia, 90 másodperccel a lefújás elõtt csak 2 pont volt a különbség. Az utolsó percben Aguilar rutinjával nem engedte ki a kezébõl a gyõzelmet, a vége 70-65 lett.

Rivas Ecópolis – Lotos Gdynia 70 – 65 (19-22, 14-15, 20-14, 17-14)

A D-csoportban a Schio és a Bourges összecsapása csak hosszabbításban dõlt el. Az egész mérkõzés igazi hullámvasút volt. Az elsõ 13 percet a franciák uralták és a második negyed elején már 16-25-re is vezettek. A Schio szakmai stábja azonban sorozatos cserékkel megtalálta a nyerõbb feláálást, így a szünetben 34-31-nél már hazai elõnyt jegyezhettünk fel.

A harmadik szakaszban tovább folytatódott a hullámvasút. Most az olaszok szórakozták el az elõnyüket és a gallok fordítottak. Kaltsidou büntetõi után 6 ponttal is vezetett Pierre Vincent együttese. A harmadik etap végén azonban Masciadri triplájának köszönhetõen 1 perc alatt fordított a Schio. A negyedik negyedben már 6 ponttal ment az itáliai együttes, de egy utolsó másodperces Maja Miljkovics triplának köszönhetõen jöhetett a hosszabbítás. Itt már nem hibáztak a hazaiak, akik Liron Cohen parádés tripláival 77-68 arányú gyõzelmet arattak.

A Schióból a 20 pontos Cohen és a 16 pontos Masciadri emelkedtek ki.

Beretta-Famila – Bourges Basket 77 – 68 (16-20, 18-11, 12-14, 14-15, 17-8)