Hosszabbításban szenvedett vereséget Kanadától a francia válogatott

:

:

Fotó: FFBB

Oshino-ban a kanadai válogatottal vívott edzőmérkőzést Franciaország. A kanadaiak hosszabbítást követően 80-76-os győzelmet arattak.

A francia csapat villámrajtot vett, három perc alatt 12-0-ra léptek el. A gyorsan megszerzett előny az első félidőben végig kitartott. A Williams-Gruda-Miyem trió remeklésével 20 perc után 43-29 állt az eredményjelzőn. Sokáig őrizte kétszámjegyű vezetését Franciaország. Hét perccel a vége előtt még 67-55-re mentek.

Gyors felzárkózásba kezdett Kanada és egy 11-2-es futással 69-66-ra visszajöttek az utolsó percbe fordulva. A végjátékban pedig ki is egyenlítettek. 72-72-ről jöhetett hosszabbítás, ahol Kanada már lélektani fölénybe játszva, behúzta a győzelmet.

Kia Nurse 25 pontot elérve lett a legeredményesebb, míg a francia csapatban Endy Miyem zárt 19 ponttal.