Hirdetés
Európa

Hosszabbításos csatában egyenlített a Salamanca

Perfumerias Avenida Salamanca - ZVVZ USK Praha 73-71 (14-15, 17-10, 9-18, 22-19, 11-9)

Euroliga, negyeddöntő, 2. mérkőzés
Salamanca, Pabellón Municipal Wurzburg

Perfumerias Avenida Salamanca: Cazorla 7, Onyenwere 12/6, Vilaro 5/3, Carleton 9/3, Reisingerova 10. Csere: Rodriguez 1, Dominguez 12/6, Gulbe 3/3, Fasoula 14.

ZVVZ USK Praha: Oblak 4, Conde 8/6, Vukosavljevic 11/6, Thomas 21, Jones 23. Csere: Vyoralova 2, Vorackova 2, Fagbenle.

Az egyik fél második sikeréig tartó párharc állása 1-1.

Fotó: FIBA.Basketball

Hirdetés

Az Euroliga negyeddöntő párharc második mérkőzésén a Salamanca hosszabbítást követően 73-71-re múlta felül az USK Prahát. Ezzel 1-1-re módosult a párharc állása és szerdán a cseh fővárosban sorsdöntő harmadik meccset rendeznek.

Fordulatos küzdelmet követhettünk, ahol 10 perc után 15-14-re vezetett az USK Praha. A második szakaszban 18-17 után 10-4-es futással került a lépéselőnybe a Salamanca. A félidőben 31-25-re mentek. A harmadik negyed legelején 34-25-re megugrott a spanyol alakulat, de innen 18-6-ra hozta a folytatást az USK Praha. A játékrész végére ezzel 43-40-re fordított Natalia Hejkova együttese.

A negyedik negyedben 46-42 után 6-0-val visszavette a vezetést a Salamanca. Innentől fej-fej mellett váltott vezetéssel haladtak a csapatok. Az utolsó percbe fordulva 60-59-re az USK Praha ment. Innen 62-60-ra fordított a Salamanca, de végül Brionna Jones 62-62-nél hosszabbításra mentette a meccset.

A ráadásban sem változott a játék képe. Ugyanaz a kiélezett küzdelem folytatódott, amit a negyedik negyedben láthattunk. Végül az utolsó másodpercekben Andrea Vilaro szerezte a győztes duplát. 73-71-re nyert a Salamanca. Döntés szerdán Prágában. A győztes gárda legeredményesebbje a 14 pontos Mariella Fasoula lett, míg prágai oldalon Brionna Jones zárt 23 ponttal.

Fotó: FIBA.Basketball

Hirdetés