Hosszabbításos dráma Salamancában

:

:

Az Euroliga második fordulójában szerdán négy mérkõzést rendeztek. A játéknap rangadóján a Sopron Basket csoportjában a Salamanca hosszabbítás után múlta felül a Fenerbahce-t. Összefoglaló.

Az A-csoportban a Villeneuve d’Ascq 51-49-es gyõzelmet aratott a Castors Braine otthonában. A francia alakulat végig elõrébb járt riválisánál, a második negyed közepén 30-9-nél már 21 ponttal vezettek. A belgák azonban egy pillanatig nem adták fel. Többször felzárkóztak, sõt az utolsó percben az egyenlítésért vagy a gyõzelemért támadtak. A Villeneuve d’Ascq legeredményesebbje a 15 pontos Angie Bjorklund lett.

A Bourges 74-59-re verte a Nagyezsda Orenburgot. Fordulatokban nem volt hiány, miután az orosz gárda az elsõ negyed hajrájában magához ragadta a vezetést. A második etapban már 11 pontos elõnnyel is rendelkeztek. A harmadik negyed elején azonban utolérte riválisát a francia bajnok, majd hamarosan fordítottak is. Innentõl kezdve végig a 18 pontos Marine Johannès vezette Bourges járt elõrébb. A záró szakaszban 10 egység felett állandósult a differencia.

Bourges – Nagyezsda Orenburg 74-59 (18-23, 20-18, 19-8, 17-10)
Castors Braine – Villeneuve d’Ascq 49-51 (6-14, 16-18, 16-9, 11-10)

A B-csoportban rendezték a játéknap rangadóját, melyen a Salamanca hosszabbítás után 88-82-re múlta felül a Fenerbahce-t. Kiváló meccset láthattunk, ahol végig fej-fej mellett haladtak a csapatok: 6-8 pontnál nagyobb differencia egyik oldalra sem alakult ki. A negyedik negyed végén Silvia Dominguez mentette hosszabbításra a meccset a Salamancának. A 75-75-rõl induló ráadásban a spanyolok másfél perc alatt 6 pontos elõnyt építettek fel és ezt végig õrizték. A salamancai együttesben a 18 pontos Chrissy Givens lett a legeredményesebb.

A Dinamo Kurszk a papírformának megfelelõen 83-62-re gyõzte le a Carolo Basket alakulatát. A kurszkiak végig vezettek az összecsapáson. Az elsõ félidõben még jól tartotta magát a Carolo Basket. A különbség 10 egység környékén mozgott. Az utolsó 15 percre azonban elfáradtak a franciák. Az orosz csapat legnagyobb elõnye 28 pont volt. A magabiztos sikerük alkalmával Sonja Petrovic teljesítményét érdemes kiemelni, aki 23 ponttal és 11 lepattanóval dupla-duplát jegyzett. Az egész meccsen mindössze egy dobást hibázott. A 9 mezõnykísérletébõl 8 sikeresnek bizonyult és a négy büntetõje is utat talált a gyûrûbe.

Dinamo Kurszk – Flammes Carolo Basket 83-62 (18-12, 28-17, 20-21, 17-12)
Perfumerias Avenida Salamanca – Fenerbahce 88-82 (16-20, 20-21, 21-16, 18-18, 13-7)