Hozták a kötelezõt a nagyok Spanyolországban

:

:

Nem hozott meglepetést a Spanyol Bajnokság 21. fordulója. A Valenciát kicsit megszorongatta a Girona, de a Salamanca és a Rivas Ecopolis magabiztosan nyert.

A Valencia a Girona gárdáját fogadta. A vendégek jól ráijesztettek Natalia Hejkova együttesére, az elsõ negyedet ugyanis 9 ponttal megnyerték. A hazaiak a kezdeti botladozások után gyorsan rendezték a soraikat és a végül 18 pontig jutó Douglas vezetésével a harmadik negyed elejére nemcsak ledolgozták a hátrányukat, de fordítottak is. Ezt a sorsfordító harmadik szakaszt 11 ponttal nyerte a Valencia. A találkozó végeredménye pedig 74-67 lett.

A Salamanca az Extrugasa gárdáját fogadta. A találkozón már a szünetben nagy volt a különbség a csapatok között. Végül Anke de Mondt parádés dobóteljesítményével 73-46-ra nyert a Salamanca. A Rivas Ecopolis a C.B. Olesa alakulatát látta vendégül. Az anyagi gondoktól sújtott kiscsapat hatalmas verésbe szaladt bele, miután 92-52-re maradtak alul. A madridiak legjobbja a 17 pontos Bonner volt.

PERFUMERIAS AVENIDA – EXTRUGASA 73-46
MANN FILTER ZARAGOZA – RC CELTA INDEPO 69-62
HONDARRIBIA – IRÚN – GRAN CANARIA 2014 LA CAJA DE CANARIAS 62-59
RIVAS ECOPOLIS – C.B. OLESA 92-52
CADI LA SEU D´URGELL – UNB OBENASA LACTURALE 74-65
CIUDAD ROS CASARES VALENCIA – GIRONA FC 74-67