Hullámvasút a rangadón: a Gyõr 76-65-re verte a Pécset

:

:

Igazi hullámvasutat hozott a Gyõr-Pécs rangadó. Füzy Ákos együttese többször is ellépett a baranyaiaktól, akik azonban hatalmasat küzdöttek és a végletekig izgalmassá tették az összecsapást. A Gyõr 76-65-ös sikerével a második helyen zárta az alapszakaszt.

A Pécs és a Gyõr november 27-én találkozott az alapszakasz elsõ körében. Akkor a baranyai megyeszékhelyen Füzy Ákos csapata 84-67-es gyõzelmet aratott, úgy, hogy a két gárda között már a szünetre jelentõs differencia alakult ki. A két alakulat gyõri mérkõzésén a tét az alapszakasz második helye volt.

Gyorsan ellép a Gyõr

Az elsõ negyedben úgy nézett ki, hogy ismétlõdik a novemberi összecsapás, miután 8-0-val kezdett a Gyõr. Allie Quigley-t ismét a soraikban tudó pécsiek elsõ pontját Raksányi szerezte, de nem telt el 6 perc és 14-3-nál kétszámjegyû különbséget jegyezhettünk fel. A gyõriek az elsõ negyedben remekül dobtak, miközben a Pécs mezõnybõl 11 kísérletébõl csak kettõt értékesített. 10 perc után végül 19-9 állt az eredményjelzõn.

Hollingsworth négy hibája és a pécsiek felzárkózása

A második szakaszban sokáig nem változott a játék képe, 10-12 pont környékén mozgott a különbség. A pécsiek csak Murphy találataival tartották a lépést, miközben a hazai oldalon Nagy-Bujdosó termelte a pontokat. A második szakasz közepén úgy nézett ki, hogy az õszi mérkõzéshez hasonlóan a szünetre nagy különbség alakul ki. A súlyos faultproblémákkal küzdõ ellenfelük ellen 37-24 után azonban a negyed utolsó két percét egy 6-2-es sorozattal zárták a pécsiek. Ennek megfelelõen a szünetben 39-30-as állásról vonulhattak pihenõre a csapatok.

A szünetben a hazai oldalon Nagy-Bujdosó tartott 14 pontnál, míg a vendégeknél a 8 egységig jutó Murphy volt a legeredményesebb. A két hölgykoszorú között dobószázalékban és a személyi hibákban mutatkozott nagy különbség. A gyõriek 26 mezõnykísérletükbõl 14 alkalommal betaláltak, míg a pécsiek 20 kísérletükbõl mindössze hétszer. A faultokat tekintve a gyõriek 20 perc alatt 17-et gyûjtöttek, míg a vendégek csak 8-at. Így Füzy Ákosnak fájhatott jobban a feje a személyi hibák miatt: Hollingsworth 4, Vincze, Simon és Õri 3-3 hibánál járt.

17 pontos elõnyre tesznek szert a hazaiak, de nem dõl el a csata

A pécsiek felzárkózása nemcsak egy hirtelen fellángolás volt. A baranyaiak dobóformája az elfogadható szintre billent a harmadik negyed elején, miközben a hazaiak támadójátéka percekre összeomlott. A Pécs 41-36-ra jött fel a harmadik szakasz elsõ 3 percében, majd errõl a holtpontról Rasheed triplájával mozdultak el a hazaiak.

A folytatás újabb fordulatot hozott, a vendégek közel 5 percen át nem találtak a gyûrûbe és ez idõ alatt 57-40-re hízott a differencia. Eldõlni látszott a csata, de Zeljko Djokic tanítványai hatalmasat küzdöttek és mivel a gyõri csapat nem tudott kiegyensúlyozottan játszani, a negyed végére 57-46-ra zárkóztak fel Raksányiék.

Felzárkózik a Pécs

A negyedik etapban folytatódott a hullámvasút. A harmadik játékrészt a pécsiek zárták jobb szájízzel és a záró negyedet is jobban kezdték. 57-55-nél már csak 2 pont volt a két gárda között. Errõl a lélektanilag döntõ pillanatról a faultok miatt kevesebbet játszó Hollingsworth mozdította el a csapatokat, majd ezt követõen Simon is betalált. A mérkõzés utolsó 5 percébe 61-55-rõl érkeztünk.

A pécsiek szurkolóik lelkes bíztatása közepette ismét felzárkóztak 61-59-nél, de fordítani már nem tudtak. Rasheed triplája eldöntötte az összecsapást. Az utolsó két percben 66-61 után egy 10-4-es futással a hazaiak 76-65-re behúzták a gyõzelmet és ezzel az alapszakasz második helyét is.

Izgalmassá tette a rangadót a Gyõr

Egy felemás mérkõzést láthatott a gyõri publikum. A hazaiak többször is megnyerhették volna az összecsapást – akár már az elsõ félidõben -, de a hullámzó játékuk miatt nehéz helyzetbe sodorták magukat. A Pécs hatalmasat harcolt és bár gyõzelmi esélyei nem voltak, de sokkal közelebb járt riválisához, mint õsszel.

A két gárda a kupa elõdöntõjében és várhatóan a bajnoki elõdöntõben is összecsap. A gyõriek a sikerük ellenére nem dõlhetnek hátra, kiegyensúlyozottabb játékra lesz szükségük, ha mindkét sorozatban le szeretnék gyõzni a pécsi alakulatot.

A gyõrieknél ezen a délutánon a 25 pontos Nagy-Bujdosó volt a legeredményesebb, míg a pécsieknél Quigley jutott 20 pontig.

UNI SEAT Gyõr-Pécs 2010 76-65 (19-9, 20-21, 18-16, 19-19)