Hullámzó meccsen verte a DVTK a PINKK-et

Aluinvent DVTK - PINKK-Pécsi 424 90-73 (22-21, 28-19, 22-11, 18-22)

Miskolc, Generali Aréna
Tőzsér D., Csabai-Kaskötő B., Varga-Záray K. (Dernei G.)

Aluinvent DVTK: Medgyessy 16/9, Aho 2, Montai-Vukov 8/6, Vitola 22, Kiss 20. Csere: Pusztai 14, Kányási 6/3, Tóth F. 3, Frindt, Vég-Dudás, Bacsó.

PINKK Pécsi 424: Vorpahl 15/6, Vári 11/3, Szücs L. 11/3, Demeter 10, Sarauskaite 15. Csere: Tenyér 2, Zubac 9/6, Horváth Zs.,Jáhni, Pucz, Kovács K.

Az Aluinvent DVTK 90-73-ra legyőzte a PINKK Pécsi 424-et a bajnokság 6. fordulójában.

Az Euroliga selejtezőre készülő DVTK Chanel Mokango nélkül fogadta a PINKK-et, mely a hétvégén szerezte meg első sikerét a bajnokságban. Az első negyedben fej-fej mellett váltott vezetéssel haladtak a csapatok. 10-10 után egy 9-2-es futással került lépéselőnybe a DVTK. Innen azonban az első szakasz végére 22-21-re felzárkózott a PINKK. A második etapban 25-24 után egy 8-0-s futással szakadt el ismét a DVTK és ezúttal már meg tudta őrizni a megszerzett előnyét a házigazda. A félidőig 7-10 egység között mozgott a differencia. A nagyszünetben 50-40-re vezettek Medgyessy Dóráék.

A félidőben a DVTK-nál Kristine Vitola járt 18 pontnál, míg a PINKK-nél Daugilė Šarauskaitė 9-nél. A harmadik negyedet Medgyessy öt pontja vezette fel. A DVTK a játék minden elemében riválisa fölé nőtt ezekben a percekben és 66-45-nél már a 20 egységet is átlépte a differencia. Ekkor még három perc volt vissza a harmadik szakaszból és miskolciak stabilan tartották az előnyüket. Vitola mellé a végül 20 pontig jutó Kiss Angelika és a 14 egységgel záró Pusztai Petra lépett fel támadásban.

Az utolsó 10 percnek 72-51-ről vágtak neki a csapatok. A hullámzó mérkőzésen ekkor a PINKK kapott el egy jobb periódust. A baranyaiak 15-5-ös sorozattal megfelezték a hátrányukat. Sőt 77-66-nál még volt labdájuk, hogy közelebb kerüljenek. Ezzel nem éltek. A DVTK kosárcsendjét Kányási Veronika triplája törte meg, ami 80-66-ra módosította az állást. Ez a pillanat döntőnek bizonyult. A folytatásban a 19 pontot is elérte a DVTK előnye és végül 90-73-as hazai siker született.

Fotó: DVTK.eu