Hullámzó mérkőzésen hétpontos győri vereség Törökországban

Elazig Il Ozel Idare - UNI Győr - MÉLY-ÚT 74-67 (28-23, 12-14, 19-11, 15-19)

Perlic, Mikulić, Mumini (Kurshumlija)

Elazig Il Ozel Idare: Morgan 19/9, Pulliam 19/9, Razheva 13, Dabakoglu 4, Yalcinkaya 4. Csere: Sonmez 5/3, Yalcin 2, Brych 8.

UNI Győr MÉLY-ÚT: McDonald 27/6, Weninger 10/6, Oroszova 7, Török 6, Dombai 3. Csere: Varga 4, Ruff-Nagy 4, Markovic 6.

Fotó: Elazig Il Ozel Idare

Az Európa Kupa első fordulójában az UNI-Győr – MÉLY Út 74-67-es vereséget szenvedett a török Elazig otthonában.

Dombai Réka, Török Ági, Aari McDonald és Weninger Virág találataival a Győr került előnybe a mérkőzés első három percében. A törökök 9-3 után még 11-7-re felzárkóztak. Ezt követően azonban ismét a Győr akarata érvényesült. McDonald egymaga 10 pontig jutott az első szakaszban, hat perc után a vezetésével már 19-9-re vezettek Iványi Dalma tanítványai. A pontgazdag etap azonban egy újabb fordulatot tartogatott. Az Elazig három triplája is célt ért, akik ettől friss lendületet kaptak. Az utolsó percbe érve 23-23-nál már egyenlő volt az állás. Egy újabb triplával pedig vezetett is a török alakulat. A negyed végén 28-23-as állást regisztrálhattunk. A második szakaszt is egy elazig-i dupla vezette fel, ami 30-23-nál már 19-2-es futást jelentett. A folytatásban Dombai Réka és Nevena Markovic törte meg a magyar csapat kosárcsendjét.

A második negyed közepén 2-4 pont között állandósult a differencia. A törököknek 35-28-nál volt egy kisebb megugrásuk, de Iványi Dalma időkérése után rendezte sorait a Győr. A negyed hajrájában 40-37-re sikerült felzárkózni. A második negyedben mindkét csapat mezőnymutatója visszaesett, egyaránt 36%-ot olvashattunk le a feleknél a statisztikai lapról. A győrieknél a 12 pontos Aari McDonald volt a legeredményesebb, az Elazignál a 13 pontos Lindsey Pulliam. A harmadik negyed elején Pulliam büntetőivel ismét növelte előnyét az Elazig. Öt és fél percen keresztül mindössze egy McDonald duplát regisztrálhattunk győri oldalon. Ez idő alatt 48-39-re elszakadtak a hazaiak. A magyar csapat időt kért, de visszatérve a pályára, egy triplával már 51-39-re elszakadt a török alakulat.

A harmadik negyed hajrájában Aari McDonald hármasával, illetve Varga Zsófia, Nevena Markovic és Ruff-Nagy Dóra villanásaival szépített a Győr. 55-48-nál labdájuk volt a mieinknek, hogy még közelebb kerüljenek. Ezzel nem sikerült élni. A hajrában ismét ellépett a házigazda, akik 30 perc után 59-48-ra mentek. A negyedik negyed elején újra 13 pontra nőtt a török előny. 61-48 után azonban három és fél percig az Elazig nem talált be és ezt kihasználva 61-55-re visszakapaszkodtak a győriek. Rendkívül hullámzó mérkőzés volt, mely során 5-6 egységnél sokáig nem tudott közelebb kerülni a Győr. Két és fél perc volt vissza, amikor Török Ági duplája után 65-62-nél, majd McDonald tripláját követően 68-65-nél is felcsillant a remény. A végjátékban azonban rendre érkezett török válasz. Az utolsó percben ráadásul McDonald bokasérülést szenvedett. Így végül nem sikerült fordítani és az Elazig 74-67-re megnyerte az összecsapást.