Fordulatos mérkőzésen, nagy csatában nyert a magyar válogatott

Magyarország - Szerbia 61-56 (25-10, 8-23, 14-13, 14-10)

Maret, Meirson, Caballe (Brixen)

Magyarország: Angyal 8/3, Varga A. 20/3, Wentzel 6, Mányoky 6, Kiss 6. Csere: Budácsik 3, Horváth 4, Boros 3, Tóth 2, Varga S. 3.

Szerbia: Tripkovic 3/3, Smailbegovic 17/6, Stefanovic 12/3, Nedeljkov 6, Jovanovic. Csere: Mehovic 2, Zaric, Jovanovic, Radojcin, Mitrovic 9, Samardic 5, Davinic 2.

Fotó: Tóth Zsombor / FIBA.Basketball

A soproni FIBA U20 Women’s European Challenger második játéknapján a magyar válogatott egy fordulatos mérkőzésen 61-56-ra múlta felül Szerbiát.

Az Írország elleni hétfői bemutatkozás után jóval nehezebb feladat várt a magyar csapatra. A spanyol válogatottat legyőző Szerbiával mérkőztek Gáspár Dávid tanítványai. Gyorsan magához ragadta az irányítást a magyar együttes, három perc elteltével már 8-2-re vezettünk. Varga Alíz remekelt az első negyedben, egymaga 11 pontot szerzett, mind a négy mezőnykísérlete sikeresnek bizonyult. Csapatszinten is rendkívül hatékonyan támadt válogatottunk, a 14-ből 10 mezőnykísérletünk utat talált a gyűrűbe. Minden elemében extra 10 perc után 25-10-re mentünk.

A második szakasz nagy fordulatot hozott. Szerbia vette át a kezdeményezést, Ahogy az első negyedben a magyar csapat dobott kiemelkedően, úgy a másodikban Milos Pavlovic együttese. A 12 mezőnykísérletükből 9 sikeres lett. A második negyed első fele még pontszegényebb játékot hozott, de már a játékrész közepén 27-18-nál időt kért Gáspár Dávid. A folytatásban is a riválisunk akarata érvényesült, így három perccel később 31-28-nál ismét magyar időkérés miatt áll a játék. A félidő utolsó percében 33-30 után egy triplával egyenlített Szerbia. A nagyszünetben ennek megfelelően 33-33-as eredményt rögzíthettünk.

Két teljesen ellentétes negyed után óriási kérdés volt, hogy a harmadik etapban melyik fél akarata érvényesül. A szerbek maradtak lendületben és öt perc alatt 43-37-re szakadtak el. A magyar csapat nagy tartásról és akaraterőről tett tanúbizonyságot. Varga Alíz 2+1-es megoldásával kezdtük meg a felzárkózást, majd a harmadik szakasz utolsó két percébe fordulva Horváth Fruzsina 45-45-nél egyenlített. Lélektanilag újabb fordulat állt be ezzel a mérkőzésbe. Az utolsó percben Varga Sára révén visszavette a vezetést válogatottunk. A legjobb pillanatban történt, így 47-46-os előnyről várhatták a mieink az utolsó 10 percet.

A záró szakasz elején Kiss Angelika értékesített két büntetőt, majd Tóth Franka következett. Labdaszerzés után pedig egy ziccerrel Mányoky Réka 53-46-ra módosította az állást. Még csak két perc telt a negyedik negyedből, de a harmadik szakasz hajrájától kezdve bemutatott 10-1-es futással kedvező pozícióba került csapatunk. A nagy ritmusú, kemény mérkőzés a nyári hőségben sokat kivett a csapatokból. Az utolsó percekben több lehetőség is kimaradt mindkét oldalon. Végül döntő pillanatokban a mieink bizonyultak pontosabbnak. 56-51 után Varga Alíz és Boros Berta 60-51-re módosította az eredményt. Az utolsó két percben már nem forgott veszélyben a magyar válogatott sikere. Folytatás szerdán 19 óra 30 perctől Izrael ellen.