Idegőrlő csata után a PINKK 11., a BKG 12. helyezett

BKG PRIMA Szigetszentmiklós - PINKK-Pécsi 424 76-70 (28-22, 16-10, 11-14, 21-24)

Play-Out, 6. forduló
Szigetszentmiklós, Városi Sportcsarnok

BKG PRIMA Szigetszentmiklós: Angyal 14/9, Vári 11/9, Zivaljevic 11/9, Davis 18/3, Campisano 15/6. Csere: Benke, Aldazabal 7/3, Raus, Suppán

PINKK Pécsi 424: Mujovic 14, Horváth, Jáhni 10/6, Révész 4, Davis-Stewart 30/9. Csere: Szücs L. 10/9, Tenyér, Zsilinszky 2.

A Play-Out 6., utolsó fordulójában a BKG PRIMA Szigetszentmiklós 76-70-re legyőzte a PINKK-Pécsi 424 gárdáját. Ez az eredmény azt jelenti, hogy végül a 11. helyet a PINKK-Pécsi 424 szerezte meg, a 12. pozícióban pedig a BKG PRIMA Szigetszentmiklós zárt a 2021/2022-es évadban.

A képlet viszonylag egyszerű volt a mérkőzés előtt. A PINKK 5, a BKG 4 győzelemmel várta a play-out utolsó találkozóját. A két csapat április 1-én rendezett mérkőzését 74-65-re nyerte a PINKK. A BKG-nak ennek megfelelően 9 pontnál nagyobb arányú győzelemre volt szüksége, hogy az utolsó helyről elmozdulhasson.

Nagy tét mellett zajlott a találkozó. Bár Jáhni Zsófia szerezte az első pontokat, de egyértelműen a BKG kezelte jobban a terhet. Sierra Campisano és Vári Zita tripláival gyorsan lépéselőnybe kerültek a hazaiak. Rendkívül pontgazdag első szakaszt láthattunk. Nem telt el öt perc és 16-5-nél már ledolgozta virtuális hátrányát a BKG. A hazaiak a 11 triplakísérletükből 6-ot értékesítettek. A legnagyobb differencia 12 pont volt a felek között. A PINKK igyekezett rendezni a sorait és 25-13 után 25-19-re felzárkózott. Ezt követően még egy-egy triplát jegyezhettünk fel az első szakaszban. 10 perc után 28-22 állt az eredményjelzőn.

A második etapban ismét a BKG fölénye rajzolódott ki. Camesha Davis és Angyal Barbara vezetésével gyorsan növelte előnyét a házigazda. Hat perc alatt 11-0-s futást mutattak be Gedei Tibor tanítványai és ezzel 39-22-re léptek el. A PINKK kosárcsendjét a félidőig 14 pontig jutó Denia Davis-Stewart törte meg. A PINKK 41-32-nél visszajött a lélektani 9 egységre, de innen az ekkor már 11. pontját jegyző Angyal Barbara 44-32-re módosította az állást. A félidei statisztikán azt láthattuk, hogy a BKG a 34 mezőnykísérletéből 14-et, a PINKK 38-ból 9-et értékesített. Mindkét csapat bátran vállalkozott távolról, a BKG-nál 18-ból 8, a PINKK-nél 12-ből 5 ment be. A harmadik negyed elején egy újabb három és fél perces kosárcsend érkezett a PINKK-től és ezt ismét ki tudta használni a BKG, így 49-32-re szakadt el.

A nagy előnyét azonban ezúttal sem tudta megőrizni a házigazda. A játékrész végjátékában visszazárkózott arra a bizonyos 9 pontra a PINKK. Az utolsó 10 percnek 55-46-ról vágtak neki a csapatok. Folytatódott a vendégek jó sorozata, Szücs Luca triplájával 55-49-re felkapaszkodtak. Innen viszont Sofija Zivaljevic két triplájával ismét a BKG tudott újítani és 61-49-nél már újra előrébb járt az egymás elleni összevetést tekintve is. Idegőrlő végjáték következett, ahol az utolsó öt percben 9-12 pont között mozgott a differencia. A BKG nem tudta leszakítani riválisát, de a PINKK sem élt a lehetőséggel, hogy bejöjjön kisebb hátrányra. Fordulatokban nem volt hiány: 66-54 után 68-60-ra zárkóztak fel a vendégek, majd 71-60 után 71-64-re. Az utolsó perc is innen érkezett el. Angyal Barbara találatával 73-64-re vezetett a BKG. Minkét oldalon egy-egy sikeres büntető után pedig 74-65 állt az eredményjelzőn. Végül Denia Davis-Stewart két büntetője és Jáhni Zsófia triplája a PINKK-ket hozta közelebb. Ezen találatokra ugyanis mindössze Camesha Davis ziccere érkezett válaszul. A BKG így 76-70-re nyert, de a sikere nem volt elég a PINKK megelőzéséhez.