Hirdetés
Európa

Így változtak a lengyel csapatok keretei

Hirdetés

Korábban már áttekintettük, hogy miként nézhet ki a spanyol élvonal. Most Lengyelország felé vesszük az irányt, ahol több korábban hazánkban megforduló játékos szerepel majd.

Mint ismert, a lengyel bajnokság küzdelmeit 12 csapattal bonyolítják le. A szezon szeptember 30-án indul az Arka Gdynia és a Bydgoszcz Szuperkupa mérkőzésével. Ezt követően október 3-án és 4-én rendezik az első bajnoki fordulót.

A lengyel élvonal játékosmozgásai a koszykowkakobiet.pl portál gyűjtése alapján az alábbiak szerint alakulnak.

KS Basket 25 Bydgoszcz

Maradt: Elżbieta Międzik, Karina Michałek
Érkezett: Magdalena Szajtauer, Janessa Jeffery, Angelika Stankiewicz
Távozott: Karolina Poboży, Brianna Kiesel, Laura Svarytė – Miškinienė

VBW Arka Gdynia 

Maradt:  Barbora Bálintová, Kamila Podgórna, Angelika Slamova, Aldona Morawiec, Joanna Grymek, Anna Wińkowska, Julia Niemojewska, Marissa Kastanek, Amalia Rembiszewska, Sonja Greinacher
Érkezett: Laura Svarytė – Miškinien, Artemis Spanou, Alice Kunek
Távozott: Rebecca Allen, Maria Popova, Kayla Aleksander, Marie Gülich

Energa Toruń

Maradt: Karolina Podkańska, Marta Wieczyńska
Érkezett: Breanna Lewis, Petra Zaplatova, Feyonda Fitzgerald, Magdalena Ziętara, Łucja Grzenkowicz
Távozott: –

InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wielkopolski

Maradt: Katarzyna Dźwigalska, Wiktoria Kuczyńska, Karolina Matkowska, Agnieszka Kaczmarczyk, Aleksandra Kuczyńska, Cheridene Green
Érkezett: Dominika Owczarzak, Agnieszka Szott-Hejmej, Borislava Hristova, Kathleen Doyle, Megan Gustafson
Távozott: Laura Juskaite, Jasmine Thomas, Kahleah Copper, Wiktoria Keller

CCC Polkowice

Maradt: –
Érkezett: –
Távozott: Klaudia Niedźwiedzka, Maroš Kováčik, María Conde, Artemis Spanou, Monika Naczk

AZS UMCS Lublin

Maradt: Olga Trzeciak
Érkezett: Karolina Poboży, Klaudia Niedźwiedzka, Ilaria Milazzo, Elisabeth Pavel, Emilia Kośla, Marek Lebiedziński (asystent trenera), Juicy Landrum, Morgan Bertsch, Martina Fassina
Távozott: Julia Adamowicz, Agnieszka Szott-Hejmej, Giedre Labuckiene

Ślęza Wrocław

Maradt: –
Érkezett: Ewelina Gala
Távozott: Dominika Owczarzak, Daria Marciniak, Cierra Burdick

GTK Arka Gdynia

Maradt:  Julia Bazan, Magdalena Szulc
Érkezett: –
Távozott: –

ENEA AZS Poznań

Maradt: Marta Nowicka, Karolina Stefańczyk, Liliana Banaszak, Marta Wdowiuk, Alicja Rogozińska,
Érkezett: Julia Adamowicz, Katarzyna Trzeciak, Daria Marciniak
Távozott: Martyna Pyka

Sportowa Politechnika

Maradt: Martyna Koc, Jowita Ossowska, Natalia Gwizdała, Karolina Strzelczyk, Sylwia Bujniak
Érkezett: Martyna Pyka, Jazmine Davis, Kataryna Rymarenko
Távozott: Presley Hudson

AZS Uniwersytet Gdański

Maradt: –
Érkezett: –
Távozott: Anna Pachurina, Olga Frolkina

Zagłębie Sosnowiec

Maradt: –
Érkezett: Wiktoria Keller
Távozott: –

Fotó: Arka Gdynia