Ismét a negyedik negyedben érvényesítette fölényét a Győr

UNI Győr Mély-ÚT - Ludovika-FCSM Csata 80-72 (18-14, 19-25, 23-20, 20-13)

Praksch P., Györfy R., Kapusi G. (Herczeg Á.)

UNI-Győr - MÉLY-ÚT: Colley 6, Dubei 20/9, Török 13/6, Dombai 10/3, Mompremier 22. Csere: Ruff-Nagy 3/3, Oroszova 6, Weninger, Milkovics.

Ludovika-FCSM Csata: Horváth 16/12, Lelik 19/9, Zele 12/3, Carey 16/3, Toman. Csere: Balogh 3, Angyal, Gyöngyösi 6/3.

Fotó: Krizsán Csaba

A bajnokság 11. fordulójában az UNI-Győr – MÉLY-ÚT 80-72-re legyőzte a Ludovika-FCSM Csatát.

A mérkőzés elején Török Ági és Shey Colley találataival 4-0-s előnyre tett szert a Győr. A Csata első pontjait Stasha Carey szerezte, majd innen Dombai Réka és Beatrice Mompremier révén 8-2-re elszakadt a házigazda. Óriási fordulatokat tartogatott az összecsapás. Ezt követően ugyanis 8-8-nál egyenlített a Csata, majd 16-10-re újra ellépett a Győr. Végül 10 perc után 18-14-es hazai előnyt regisztrálhattunk. Győri oldalon Dubei Debóra, a vendégeknél Stasha Carey tartott 6-6 pontnál. A második szakasz elején Zele Dorina és Lelik Réka villanásaival 34 másodperc alatt egyenlített a Csata. Ezt követően Lelik Réka és Horváth Bernadett triplái után 24-20-nál már Tursics Krisztián tanítványai jártak előrébb. 10-2-es kezdést regisztrálhattunk. Óriási hullámvasút volt második szakasz, mivel egyik fél sem tudta megszilárdítani az előnyét.

A második negyed felénél egy 13-3-s futással 33-27-re fordított a Győr. Ezen sorozat alkalmával Dubei Debóra egymaga hat pontot szerzett. Ugyanakkor a Csatának is akadt erre válasza. Zele Dorina 2+1-es megoldása és Stasha Carey triplája 35-33-ra hozta vissza a vendégeket. Lelik Réka hármasával pedig 36-35-nél már a Csata járt előrébb. Ezt az előnyét pedig a félidőig megőrizte. A nagyszünetben 39-37 állt az eredményjelzőn. A hazaiaknál Dubei Debóra 13, Beatrice Mompremier 8, a vendégeknél Lelik Réka és Stasha Carey 12-12 pontnál járt. A harmadik szakasz elején Beatrice Mompremier duplájára Zele Dorina még triplával válaszolt. A kiváló center azonban a folytatásban is dominált. Sorozatban hét pontot szerzett, amivel 44-42-es vezetéshez juttatta a győrieket.

A mérkőzés hullámzása a harmadik szakasz közepén is folytatódott. Amikor Horváth Bernadett triplája célt ért, 47-44-nél ismét a fővárosi együttes járt előrébb. Iványi Dalma 51-49-nél kért időt. Innen 8-0-val, közte Török Ági két triplájával, 57-51-re fordított a Győr. Erre aztán Lelik Réka válaszolt egy hármassal és ez egy 8-0-s Csata-sorozat kezdete volt. Ennek végén 59-57-nél visszavették a vezetést a vendégek. A harmadik szakaszt végül Dubei Debóra hármasa zárta, így 60-59-re a Győr ment 30 perc játékot követően. Hétfőn Albertirsán a VBW CEKK Cegléd vendégeként jól, taktikusan tudta érvényesíteni fizikális és szerkezetbeli fölényét a Győr. Ezúttal is hasonlót láthattunk. Balogh Liza büntetője után még 61-60-ra a Csata vezetett. Ruff-Nagy Dóra triplájával fordított a Győr. Ez összességében egy 18-2-es hazai roham felvezetését jelentette. Ezen nagy sorozat pontszerzői Dombai Réka, Dubei Debóra és Beatrice Mompremier voltak. 78-63-nál Tursics Krisztián időt kért. Öt pontot le is faragott hátrányából a Csata. 78-68-nál így Iványi Dalma rendelte magához tanítványait. Az utolsó három percben érdemben már nem változott a mérkőzés. A Csata nagyot harcolt, de a Győr összességében kézben tartotta a hajrát és 80-72-es sikert aratott. Ezzel a negyedik helyen fordul az alapszakasz második felére.