Ismét beindult az élet a WNBA-ben

:

:

Az All-Star gálát követõ kisebb szünet után kedden 5 mérkõzéssel folytatódtak a WNBA küzdelmei. Összefoglaló a keddi játéknapról.

A nap nagy rangadóján a Seattle Storm a Phoenix Mercury vendége volt. A Mercury nagyon bekezdett egy negyed után már 9 ponttal is vezettek. Sue Birdék azonban a félidõre látótávolságba kerültek, majd a harmadik etapban a vezetést is átvették. 30 perc után, 67-57-nél már 10 ponttal járt elõrébb a címvédõ. Taurasiék mindent megpróbáltak a negyedik szakaszban, 1 pontra fel is zárkóztak az utolsó percben, de fordítani nem tudtak. A vége 83-77 lett.

A nyugati élcsapatok közül a San Antonio Washingtonban tudott nyerni, míg a Minnesota hazai pályán gyõzte le a továbbra is látványosan szenvedõ Los Angelest. A nap többi mérkõzésén a Connecticut 11 ponttal bizonyult jobbnak a Chicagónál. Az Atlanta pedig 8 ponttal verte a Tulsát és ezzel a tavalyi nagydöntõs sorozatban negyedik sikerét könyvelhette el.

Washington Mystics – San Antonio Silver Stars 67 : 73 (18:16) (16:21) (17:14) (16:22)
Chicago Sky – Connecticut Sun 66 : 77 (17:16) (15:18) (13:19) (21:24)
Minnesota Lynx – Los Angeles Sparks 85 : 72 (28:16) (15:14) (26:24) (16:18)
Tulsa Shock – Atlanta Dream 68 : 76 (12:20) (14:21) (18:17) (24:18)
Phoenix Mercury – Seattle Storm 77 : 83 (27:18) (16:22) (14:27) (20:16)