Ismét elõnyben a Reyer Venezia az olasz elõdöntõben

:

:

A Famila Schio együtteséhez hasonlóan azonnal javította hétvégi hazai botlását az olasz elõdöntõk alkalmával a Reyer Venezia. A velenceiek 71-63-as gyõzelmet arattak a Passalacqua Ragusa otthonában és ezzel 2-1-re vezetnek.

Fotó: Twitter.com/REYER1872/

A hétvégén a párharc elsõ két meccsét a Reyer Venezia otthonában bonyolították le. A csapatok 1-1-rõl utaztak a Passalacqua Ragusa otthonába, ahol csütörtökön a harmadik és majd legközelebb szombaton a negyedik felvonásra kerül sor. A hazaiak kezdtek jobban, az elsõ negyedben 9 ponttal is vezettek. A 21-15-rõl induló második etapban 10-1-es sorozattal fordított a Reyer Venezia. A félidõben 32-29-nél már õk jártak elõrébb.

A harmadik etapban egyik oldalra sem alakult ki nagy különbség. Fej-fej melletti kiegyenlített küzdelem jellemezte ezt a játékrészt. Az utolsó 10 percnek a Ragusa 50-49-es vezetésérõl vágtak neki a felek. A záró szakaszban 53-53 után egy 9-0-s futással került elõnybe a Reyer Venezia. A hajrában két pontra ugyan felzárkózott a Ragusa, de gyõzelmi esélyei nem voltak. A 71-63-as velencei siker alkalmával Camille Little 18 pontot ért el.

Passalacqua Ragusa – Reyer Venezia 63-71 (21-15, 8-17, 21-17, 13-22)
Az egyik fél harmadik gyõzelméig tartó párharc állása 2-1 a Reyer Venezia javára.