Ismét kiütötte a Valencia a Salamancát

:

:

Nem hozott nagy csatát az El Clásico. A Valencia már az elsõ negyedben 13 pontos elõnyre tett szert és a vezetését végig õrizte a Salamanca ellen. A második negyedben már 20 pont felett járt a differencia és végül a veretlen listavezetõ a 17 pontos Maya Moore klasszis teljesítményének köszönhetõen 79-56-os gyõzelmet ünnepelhetett.

Két legjobbja DeWanna Bonner és Erika de Souza nélkül várta a Spanyol bajnokság legnagyobb rangadóját a Salamanca. Lucas Mondelo ennek megfelelõen a Valencia ellen egy igen felforgatott kezdõötössel küldte pályára a csapatát, mely sajátos szerkezetben 2-3-as zónavédekezéssel kezdte a mérkõzést. A találkozó Marta Fernandez és Maya Moore kosárváltásával indult. A két együttes 7-7-ig fej-fej mellett haladt, majd innentõl ellépett a Valencia.

A negyed végjátékához közeledve 23-12-re vezettek a hazaiak. A salamancai szakmai stáb minden megpróbált, a még helyét keresõ Ilona Korstine is viszonylag hamar lehetõséget kapott, de 10 perc után 28-15 állt az eredményjelzõn. A második szakaszban távoli dobásokkal próbálkozott a Salamanca, de nem sok sikerrel. Eközben a hazai oldalon Lauren Jackson is eredményes volt triplából, így 4 perccel a nagyszünet elõtt 41-19-nél már 21 ponttal járt elõrébb a Valencia. 20 perc után végül 45-27-es állást jegyezhettünk fel.

A harmadik negyed elején közelebb kellett volna kerülnie a Salamancának ahhoz, hogy éles mérkõzést lássunk. Ez nem sikerült, sõt a negyed felénél 56-32-es elõnyben voltak Maya Moore-ék. A harmadik etap végjátékát azonban a címvédõ uralta és egy 10-2-es futással 58-42-re kozmetikázták az eredményt. A nagy salamancai futás a negyedik negyed elejére is kitartott és ekkor néhány másodpercig 59-46-nál régen látott közelségbe ért a címvédõ.

A végül 21 pontig jutó Marta Fernandeznek nem akadtak társai a Salamancánál, így a vendégek 10 pont alá már nem tudtak kerülni. Kulcspillanatokban Wauters és Moore megvillant és mire felnéztek a szurkolók a táblára, ismét jelentõs hazai elõnyrõl árulkodtak rajta a számok. A végjáték már csak formalitás volt, 79-56-ra nyert a Valencia és gyakorlatilag ezzel behúzta a spanyol alapszakaszt.

A Valencia legeredményesebbje a 17 pontos Maya Moore volt, de Ann Wauters 14 pontját is ki kell emelni. Ami a magyarokat illeti. Vajda Anna már a harmadik szakasz közepén összeszedte a negyedik személyi hibáját is, de ezzel együtt 23 percet töltött a pályán és ez idõ alatt 7 pont, illetve 6 lepattanó kerül a neve mellé. Honti Kata 10 percet kapott és 4 ponttal, illetve 3 lepattanóval vette ki a részét a sikerbõl.

Ciudad Ros Casares Valencia – Perfumerias Avenida 79 – 56 (28-15, 17-12, 13-15, 21-14)