Ismét legyőzte a DVTK az Olympiacos-t

:

:

Szombaton ismét összemérte az erejét az Aluinvent DVTK és a görög Olympiacos. Ezúttal 75-69-es győzelmet aratott Cziczás László együttese.

A szoros első percek után fokozatosan fölénybe került a DVTK. A magyar csapat az első szakasz végén 14-8-ra vezetett. A második negyed elején még 4-5 pontra visszajöttek a vendégek. Innen azonban állva hagyta riválisát a DVTK. A félidőben már 44-28 állt az eredményjelzőn.

A harmadik negyedben 50-31-nél jegyezhettük fel a legnagyobb különbséget. A záró szakasz kezdetére faragott hátrányából az Olympiacos. A csapatok 59-49-ről vágtak neki az utolsó 10 percnek. Itt ismét ellépett Cziczás László együttese. 69-53 után pedig már az is belefért, hogy a fiatalok is megmutathassák tudásukat a rangos rivális ellen. A vége 75-69-es siker lett, így joggal várhatja bizakodva a folytatást a DVTK.

Jegyzőkönyv, nyilatkozat (Forrás: DVTK.eu)

Aluinvent DVTK – Olympiacos 75-69 (14-8, 28-20, 17-21, 16-20)

Miskolc, Generali Aréna, 250 néző. Játékvezetők: Dr. Mészáros Balázs, Domán Tamás,Sörlei Attila.
Aluinvent DVTK: Medgyessy 11/9, Pusztai 2, Škorić 17, Goree 26/3, Kiss A. 10. Csere: Szűcs R. 4, Zele 5, Frindt, Szegeczki, Bacsó, Kecskés. Vezetőedző: Cziczás László.
Olympiacos: Thomas 9/3, Pavlopoulou 8/6, Sotiriou 2, Gemelos 2, Graves 11. Csere: Stamolamprou 3/3, Spyridopoulou 3/3, Nikolopoulou 6/3, Jurcenková 17, Stamati 3/3, Aftzi 5. Vezetőedző: George Pantelakis.

Cziczás László: – Az eredmény másodlagos volt ezeken a mérkőzéseken, de nagyon jól jöttün ki belőlük egy nagyon komoly játékerőt képviselő Olympiacos ellen. Szép teljesítmény ezt a csapatot kétszer két vállra fektetni, főleg úgy, hogy négy felnőtt játékos hiányzott nálunk. Ezt a munkát elvégeztünk, de a jövő héten dolgozunk tovább, és ha mindenki a fedélzeten lesz, még erősebbek leszünk.