Ismét legyõzte a Szekszárd a Gyõrt

:

:

Tétmérkõzésen negyedszer csapott össze az Atomerõmû KSC Szekszárd és a CMB Cargo UNI Gyõr idén. A bajnoki listavezetõ szekszárdiak az eddigi három találkozóhoz hasonlóan ezúttal is gyõzelmet arattak. A 80-70-es siker azt jelenti Zeljko Djokic együttese számára, hogy veretlenül érkezik a februári válogatott szünethez.

A Szekszárd 11-2-vel kezdte a 16. forduló rangadóját, de az elsõ negyed hajrájában 20-10 után felzárkózott a Gyõr. A 20-19-rõl induló második negyedben 23-23-as állást követõen 10-0-s futással ellépett Völgyi Péter együttese. A félidõben 39-32-es gyõri elõnyt regisztrálhattunk. A harmadik negyed elején is folytatódott a Gyõr jó sorozata, a legnagyobb különbséget 46-34-nél jegyezhettük fel.

A fordulat 51-40 után érkezett el, amikor a KSC 12-1-es futás végén 53-53-nál utolérte riválisát. A játékrész végén Czank Tímea triplája még elõnyhöz juttatta a Gyõrt. A záró szakasz elején azonban Erica McCall szintén egy hármassal egyenlített és ez egy újabb nagy haza széria, szám szerint egy 9-0-s futás kezdete volt. Ezzel a Szekszárd el is döntötte a gyõztes kilétét. 66-60-nál még akadt labdája a Gyõrnek, hogy közelebb kerüljön. Erre azonban egy 10-0-es hazai roham érkezett válaszul, ami 76-60-ra módosította az állást.

Atomerõmû KSC Szekszárd – CMB Cargo UNI Gyõr 80-70 (20-19, 12-20, 21-17, 27-14)
Legjobb dobók:
Atomerõmû KSC Szekszárd: Teja Oblak 18/3, Erica McCall 17/3, Sara Krnjic 16, Theodoreán Alexandra 8, Bálint Réka 8/6.
CMB Cargo UNI Gyõr: Danielle Robinson 16, Krivacevic Tijana 12/3, Cyesha Goree 8, Török Ági 8, Simon Zsófia 7/3.