Ismét nagyot küzdött a Szekszárd, de 14 pontos vereséget szenvedett

Atomerőmű KSC Szekszárd - Reyer Venezia 51-65 (15-21, 11-15, 12-12, 13-17)

Szekszárd, Városi Sportcsarnok
Yalman, Ivanovic, Tetik (Lozanov)

Atomerőmű KSC Szekszárd : Miklós, Studer 10/3, Gereben 4, Krnjic 6, Goree 19/6. Csere: Friskovec 3, Bálint 5/3, Horváth, Pop 2, Holcz.

Umana Reyer Venezia: Thornton 12, Anderson 10/3, Petronyte 7, Penna 2, Ndour 16. Csere: Bestagno 8, Carangelo, Madera, Smorto, Attura 10/3.

Az Euroliga 8. fordulójában az Atomerőmű KSC Szekszárd 65-51-es vereséget szenvedett a Reyer Veneziától.

Dana Evans nélkül várta az összecsapást a Szekszárd. A Reyer Venezia nagy lendülettel kezdett. Nem telt el két perc, amikor már 6-0-ra vezettek a vendégek. Az első szekszárdi pontokat Studer Ágnes szerezte egy triplából. Ennél a 6-3-as állásnál közel két percre befagyott az eredményjelző, majd Cyesha Goree egy hárompontossal egyenlített. Goree az első szakaszban egymaga 7 pontot jegyzett és nem hibázott dobást mezőnyből. Összességében egy küzdős, sokáig viszonylag pontszegény szakaszt láthattunk, mely során 13-6-nál ismét megugrottak az olaszok. Az előbb kiemelt Goree vezetésével zárkózott a KSC, majd Bálint Réka triplája 15-15-nél egyenlítést eredményezett. Innen a negyedet egy újabb 6-0-s velencei sorozat zárta, amivel 21-15-re mentek. A második negyed első találatát is a vendégek szerezték, majd 27-17-nél először a 10 egységet is elérte a differencia. Ekkor Zseljko Djokics rövid időn belül kétszer is időt kért, mellyel sikerült megfogni az olasz rohamokat és 29-21-re vissza is jött a Szekszárd.

A második szakasz közepén 10-12 egység környékén állandósult a differencia. Kulcsfontosságú volt, hogy 35-21 után a félidő hajrájában Cyesha Goree öt pontjával a nagyszünetre 36-26-ra felzárkózott a magyar együttes. Ennek megfelelően nem nyílt tovább az olló a felek között, ami nyílttá tette a mérkőzést. A mieink 28-ból 11, míg a vendégek 30-ból 16 mezőnykísérletet értékesítettek. Az olaszok kis különbséggel vezettek a lepattanókban és 8 szerzett labdájuk volt. A harmadik szakaszt Gereben Lívia és Martina Bestagno kosárváltása vezette fel. Zala Friskovec triplája után 38-31-nél 7 pontra zárkózott a Szekszárd. Ekkor volt esély még közelebb kerülni. Ezzel nem éltek a mieink. A negyed közepére 42-31-nél visszaállt a 10 pont feletti differencia. Zseljko Djokics ennek megfelelően ismét magához rendelte tanítványait.

Becsülettel küzdött a Szekszárd és hatalmas erőket mozgósított. Egy pillanatra nem adta fel a magyar csapat. A harmadik szakasz utolsó négy percében 44-31 után ez a küzdőszellem 44-35-ös felzárkózást eredményezett. Végül ez a szakasz 12-12-es eredményt hozott, így a félidei 10 pontos különbség nem változott. A záró etapnak 48-38-ról vágtak neki a felek. A negyedik negyed elején Gintare Petronyte sérülése miatt állt a játék. Ezt követően tudta folytatni felzárkózását a magyar csapat. 49-42-nél ismét 7 pontos különbséget rögzíthettünk a jegyzeteinkbe. Amikor pedig Cyesha Goree triplája célt ért, 51-45-nél az első negyed óta nem látott közelségbe ért a KSC. Ennél a 6 pontnál azonban nem sikerült jobban megközelíteni az olaszokat. 53-47 után egy 8-0-s futással 61-47-re elszakadt a Reyer Venezia. Ekkor még három perc volt az összecsapásból, de az olasz siker nem forgott veszélyen. A legnagyobb különbséget 65-49-nél jegyezhettük fel. Az utolsó másfél percben az addig kevesebb lehetőséget kapó játékosok is pályára léptek. A 65-51-es végeredményt Pop Anamaria alakította ki, aki első pontjait szerezte az Euroligában.