Ismét nyerni tudott a fővárosban a Szekszárd

:

:

A héten másodszor lépett pályára Budapesten az Atomerőmű KSC Szekszárd. A TFSE-MTK legyőzése után az ELTE-BEAC Újbudát magabiztosan 91-63 arányban múlta felül Zeljko Djokic együttese.

Szinte végig vezetett a találkozón a Szekszárd. A BEAC 5-4-es előnye után a KSC Studer Ágnes és Miklós Melinda tripláival 10-5-re fordított és a folytatásban már előrébb járt. Az első negyedben extra dobóformát mutattak a szekszárdiak, 10 perc alatt 32-19-re léptek el, hat hárompontost értékesítve. A második szakasz elején sem engedte engedte vissza a meccsbe riválisát Zeljko Djokic együttese. Négy és fél perc elteltével szerezte az első mezőnytalálatát a hazai csapat, de ekkor 38-23-re ment a Szekszárd.

Fotó: Jantner Zsolt

A félidőig átlépte a 20 egységet a differencia a felek között: 50-29 állt az eredményjelzőn. A harmadik negyedet öt gyors hazai pont vezette fel, de 50-34 után egy 10-0-s futással egyértelművé tették a vendégek a fölényüket. Ezzel komoly lendületet vett a KSC és 26-11-re a harmadik etapot is megnyerte. A záró szakasznak 76-40-ről vágtak neki a felek. Mindkét szakmai stáb bő rotációt alkalmazott. A kevesebb lehetőséget kapó játékosok is bizonyíthattak. Láthattunk szép megmozdulásokat az utolsó 10 percben, de a győztes kiléte már nem volt kérdés. A BEAC 23-15-re hozta a záró szakaszt, a vége így 91-63 lett a Szekszárdnak.

ELTE-BEAC Újbuda – Atomerőmű KSC Szekszárd 63-91 (19-32, 10-18, 11-26, 23-15)

ELTE-BEAC Újbuda: Mérész Beatrix 12, Latinka Dusanic 9/3, Galántai Alma 7, Abigail Fogg 7/3.

Atomerőmű KSC Szekszárd: Erica McCall 23/3, Miklós Melinda 13/9, Marie Ruzickova 12.