Ismét összecsapott Szlovéniával a debreceni világbajnokságra készülő U17-es válogatott

Szlovénia - Magyarország 81-65 (17-17, 20-17, 21-17, 23-14)

Földesi Ádám, Tóth Bence, Propszt Amanda

Szlovénia: Brecelj 4, Lazarevic 1, Stirn 15/6, Sivka 16/3, Zitek 7/3. Csere: Bartelme 5, Zibert 7/3, Misjak, Krenk 1, Manca 10, Ovicina 10, Valuncic 5/3.

Magyarország: Dobó 3, Sághi 10/3, Kádár 11, Gábor 4, Bajzáth 6. Csere: Albert 8, Filep 4, Jánosi 10, Papp, Kastl 4, Örsi 5/3.

Fotó: Tankó István

Szombaton délután ismét összemérte az erejét Szlovéniával a debreceni U17-es világbajnokságra készülő magyar válogatott. Ezúttal a mieink 81-65 arányban maradtak alul.

A magyar válogatott igyekezett magához ragadni a kezdeményezést. Az első szakasz felénél 11-5-ös vezetésünknél már szlovén időkérés miatt állt a játék. Ezt követően 9-0-val fordított riválisunk. Végül 10 perc után 17-17 állt az eredményjelzőn. A második szakasz a felkészülési mérkőzésekre jellemző fordulatokat tartogatott. Előbb 31-22-re elszakadt Szlovénia, majd innen nagy hajrával a félidőig 37-34-re felzárkóztak Völgyi Péter tanítványai.

A harmadik negyed elején tovább tartott a mieink felzárkózása. 41-40-nél mindössze egy pont választotta el a feleket. Innen ismét a vendégek kerültek fölénybe. Az előnyüket 4-6 egység között tartották. A játékrészt éppen egy szlovén tripla zárta, amivel 58-51-re szakadtak el. A záró etap elején ismét elérte a 10 egységet a differencia. Ezt a szakaszt végül 23-14-re nyerte riválisunk és így alakult ki a 81-65-ös végeredmény.