Izgalmas csaták az Európa Kupában

:

:

Csütörtökön késõ este véget értek az Európa Kupa negyeddöntõinek elsõ mérkõzései. A második számú európai kupasorozat legjobbjai hatalmas csatákat vívtak, ahol végül egy kisebb meglepetés és egy döntetlen is született.

Nem jártunk messze az igazságtól, amikor arról számoltunk be, hogy a Mann Filter Zaragoza és a Sony Athinaikos párharcára minden ínyencnek figyelnie kell. A két csapat 53-53-as döntetlent játszott, azaz a döntés a második meccsre marad. A találkozón végig fej-fej mellett haladtak az együttesek, a legnagyobb különbség a két hölgykoszorú között 5 pont volt.

A mérkõzés rendkívül hullámzóan alakult, a második negyed vége és a harmadik eleje a görögöké volt, ekkor nem egyszer 4 ponttal is vezettek, ami a mérkõzés képét tekintve hatalmas elõnynek nevezhetõ. A negyedik negyedben azonban a hazaiak tûntek frissebbnek, 5 perccel a lefújás elõtt már 49-44-re is vezettek. A gyõzelmet azonban nem sikerült behúzniuk, a címvédõ nagy hajrával 53-53-ra mentette a találkozót.

Összességében ez az eredmény az Athinaikos-nak kedvez, mivel a visszavágóra saját pályájukon kerül sor, de annyira kiegyenlített ez a páros, hogy bárki továbbjuthat. Az elsõ meccs legjobbjai spanyol oldalon a 13 pontot szerzõ és 5 gólpasszt is kiosztó Allison Feaster-Strong és a 8 pontot és 5 lepattanót szerzõ Henry voltak. A görögöknél az 53 pontjukból 30-at két válogatott játékosuk Kalentzou (16 pont) és Sotiriou (14 pont) hozott össze.

Mann Filter Zarogoza – Sony Athinaikos 53-53 (13-11, 12-16, 14-11, 14-15)

A Nantes – Chavakata összecsapás legalább ilyen izgalmakat ígért. A mérkõzés ennek megfelelõen igen érdekesen alakult. Az elsõ félidõben itt is végig egymás mellett haladtak a csapatok, nem alakult ki nagy különbség. A szünetben 4 ponttal vezettek a franciák, de ahogy szokták mondani, ez lehetett volna pont fordítva is.

A harmadik negyedben hamar elhúztak a gallok. A 41-37-es félidõ után egy 12-5-ös futással 53–42-re léptek el. Ez a különbség pedig szinte végig megmaradt. Az oroszoknak csak fellángolásaik voltak, de igazából a játékukból ezen az estén mindössze tûzoltásra futotta, azaz arra, hogy „csak” 13 ponttal kapjanak ki és ezzel maradjon esélyük a visszavágóra.

A gyõztes csapat legjobbjánaj a 21 pontos Podrug és a 18 pontot és 13 lepattanót szerzõ Mame Sy bizonyult.

Nantes Rezé – Chevakata Vologda 83-70 (21-19, 20-18, 24-19, 18-14)

Ahogy várható volt, az Elitzur Ramla – Gran Canaria párharc alakult a legsimábban. Az izraeli együttes három klasszisának köszönhetõen egy mérkõzés alatt eldöntötte a továbbjutó kilétét. A mérkõzést a hazaiak végig magabiztosan uralták és 74-58-as gyõzelmet arattak. Az Elitzur Ramlában Le’Coe Willingham bizonyult a legjobbnak 23 pontjával és 21 (!) lepattanójával. Az amerikai mellett Shay Doron, az izraeli válogatott klasszisa is 18 pontot szerzett.

Elitzur Ramla – Gran Canaria 78 – 54 (21-8, 22-17, 13-16, 22-13)

A nap egyetlen kisebb meglepetése a francia Arras 9 pontos gyõzelme volt a Novoszibirszk otthonában. Az Arras már egy negyed után 10 ponttal vezetett és a mérkõzést nagyon leegyszerûsítve azt is írhatnánk, hogy ezt az elõnyüket végig õrizték is. Az oroszok a második és a harmadik negyed felénél egyszer-egyszer 1 pontra zárkóztak, de ennél többet nem tartogatott számukra ez az este. A különbség minden feltámadás után pillanatok alatt visszaállt 8-10 pontra. A vége 67-76 lett.

A Novoszibirszknek keményen kell harcolnia a visszavágón, de olyan játékkal amit nyújtottak, nem sok esélyük lesz. Az orosz gárda keretében Ana Dabovic 24 pontot szerzett, míg Mosch 17-et, a többiektõl szinte semmi sem érkezett. Ellenben az Arras-nál öten is 10 pont fölé jutottak.

Dinamo – GUVD Novoszibirszk – Arras 67 – 76 (7-17, 20-13, 21-22, 19-24)