Izgalmas csaták az év utolsó játéknapján

:

:

A 2010-es esztendõ utolsó játéknapjához érkezett a nõi kosárlabda EuroLiga. A nyolcadik fordulóban a továbbjutás szempontjából fontos találkozókat rendeztek, melyeken nem egy meglepetés született.

Az A-csoportban a pécsiek franciaországi fellépésén túl egy fontos mérkõzést rendeztek, méghozzá a Krakkó és a Taranto összecsapását. A csoportelsõség szempontjából is kiemelt rangadón egy ponttal diadalmaskodtak az olaszok Lengyelországban. A harmadik negyed végén 5 ponttal még a hazaiak mentek és még arra is volt esélyük, hogy a 6 pontos olaszországi vereség után az egymás elleni eredményt a maguk javára fordítsák. A negyed etap hajrájában azonban Greco és Godin vezetésével fordítottak és nyertek 1 ponttal az olaszok.

A Kassa-Riga találkozó egyoldalúan alakult, a szlovák bajnok 22 pontos gyõzelmet aratott.

6. TTT RIGA 1/7

A B-csoportból a soproniak remek helytállásán túl a Jekatyerinburg és a Rivas Ecopolis összecsapását érdemes kiemelni. Itt a spanyolok három negyeden át szorongatták Gundars Vetra tanítványait, sõt a harmadik etap végén még vezettek is. A hajrában azonban felõrölte ellenfelét az orosz sztárcsapat, melynek legjobbja Cappie Pondexter volt. A hatos harmadik meccsén a Gospic megszerezte elsõ gyõzelmét a szintén már továbbjutásra esélytelen Gdynia ellen.

6. LOTOS GDYNIA 1/7

A C-csoportban a címvédõ Szpartak Moszkva visszavágott a Prágának. Az oroszok a szünetben még “csak” 10 ponttal vezettek, de a végén 31 ponttal nyertek. Idén elõször kiegyensúlyozott csapatteljesítményt láthattunk a Szpartaktól, miután Prince, Osipova, Jackson és Jekabsone is 14 pont felett termelt.

A hatos egy nagy meglepetést is hozott, a litván VICI Aistes 5 ponttal verte a Galatasarayt, amely jó szokásához híven a múlt heti remeklés ismét vállalhatatlan produkcióval rukkolt elõ. A csoport záró meccsén Anna Montañana vezetésével Salamanca átgázolt a Tarbes-on.

6. TARBES GESPE BIGORRE 3/5

A D-csoportban kezdenek megkeveredni a dolgok. Az Orenburg nem mindennapi meccsen verte a Bourgest. Az oroszok három negyed után 55-40-re, 15 ponttal vezettek, majd annyira szétestek, hogy a negyedik etap hajrájában 57-58-nál már a gallok jártak elõrébb. Az utolsó másfél percben Hammon és Christon triplája döntött végül az Orenburg javára.

A csoportelsõség szempontjából fontos mérkõzésen a Valencia Rebekkah Brunson (14 pont, 14 lepattanó) remeklésével 14 ponttal verte a Schiót. A Brno pedig egy tétnélküli összecsapáson 71-64 arányban múlta felül a Gorzow gárdáját.

Frisco Sika Brno – KSSSE AZS-PWSZ Gorzów 71–64
Nagyezsda – Bourges Basket 66–64
Ros Casares Valencia – Beretta Famila Schio 65–51