Japán - Franciaország 74-70 (13-17, 21-19, 18-13, 22-21)

Tokió, Saitama Super Arena
Malo, Boyer, Mikheyev (Schaer Araya)

Japán: Nagaoka 11/6, Takada 10/3, Miyoshi 3/3, Machida 7/3. Akaho 8. Cere: Motohashi 3/3, Todo 5, Hayashi 12/9, Mawuli 8/3, Miyazaki 4, Miyazawa 3/3, Okoye.

Franciaország: Miyem 12/6, Gruda 18, Michel 8, Williams 9/3, Duchet 7/3. Csere: Fauthoux 1, Chartereau 2, Ciak 6, Vukosavljevic 1, Johannes 6, Tchatchouang.

Az olimpiai kosárlabda torna B-csoportjának nyitó mérkőzésén a házigazda Japán 74-70-re verte Franciaországot.

A mérkőzést a franciák kezdték jobban és 8 ponttal is elléptek az első szakaszban. Ezt követően azonban a hazaiak felzárkóztak. Az első negyed végére 17-13-ra visszajöttek, majd a második negyedben 30-29-nél fordítottak is. A félidőben 36-34-re ment az európai gárda.

A harmadik szakaszban a japánok vették át az irányítást. 49-41-nél már nyolc egységgel jártak előrébb. A hazaiak a záró szakasznak 52-49 előnyről futottak neki. Az utolsó két percbe 66-66-ról érkeztek a csapatok. Itt Ciak duplájával még a franciák vezettek, de innen 2+1-es megoldással fordított a házigazda és  szoros végjátékban behúzták a sikert.