Japánt is legyõzte a spanyol válogatott

:

:

Eb-csoportellenfelünk Spanyolország vasárnap este torrelavega-i torna záró napján Japánt is legyõzte és ezzel továbbra is hibátlan a felkészülési idõszakban.

A spanyolok 67-51-es gyõzelmet arattak a kellemetlen stílusú és sokáig kifejezetten jó iramú, szervezett kosárlabdát bemutató japánok ellen. Ugyan 7-0-val kezdett a spanyol együttes, de ezt követõen a japánok felzárkóztak. 10 perc után 20-15-re vezetett a házigazda. A második szakaszban sokáig 5-7 pont között mozgott a differencia, majd a félidõ hajrájában tudtak 33-24-re ellépni a spanyolok.

Nagyjából a japánok ereje a 25. percig tartott. Ezt követõen már könnyû ziccerekkel gyorsan tudták növelni elõnyüket a spanyolok. A harmadik negyed végén 53-38 állt az eredményjelzõn. A záró szakasz elején pedig 59-38-nál a 20 pontot is átlépte a különbség. A 67-51-es siker alkalmával a 15 pontos Marta Xargay lett a legeredményesebb.

A lefújás után Lucas Mondelo újabb keretszûkítést hajtott végre, Georgina Bahí és Laura Quevedo számára fejezõdött be a válogatott program.

Spanyolország – Japán 67-51 (20-15, 13-9, 20-14, 14-13)