Jelentõs hátrányból fordított a végjátékban a Washington

:

:

Szerdán este két mérkõzést rendeztek a WNBA-ben. A Washington Mystics fordításáról szólt a játéknap.

A Washington Mystics 78-76-ra gyõzte le a Connecticut Sun együttesét. A két csapat sokáig fej-fej mellett haladt. A záró szakaszban azonban ellépett riválisától a Sun: 4 és fél perc volt hátra, amikor 73-64-es elõnyre tettek szert. Ezt követõen a Mystics nagy hajrába kezdett és két perc alatt 73-73-nál utolérték riválisukat.

A végjátékban 75-75 után 45 másodperccel a vége elõtt Elena Delle Donne 2+1-es helyzetével került 78-75-ös elõnybe a Mystics. Még egy fordulat maradt a mérkõzésben, hiszen Della Donne tripla közben faultolta Alex Bentley-t, akinek viszont az elsõ büntetõje kimaradt. Ekkor dõlt el végleg a gyõztes kiléte.

A gyõztes csapatban Tayler Hill 18 pontot szerzett, míg Delle Donne 13 ponttal és 12 lepattanóval dupla-duplát ért el.

Az Atlanta Dream 77-70-re verte a San Antonio Stars-t. A félidõben még 39-36-ra vezetett a Stars, de a harmadik negyedtõl a 16 pontos Tiffany Hayes vezérletével fokozatosan fölénybe került a Dream. A negyedik negyednek már õk vágtak neki elõnybõl és bár a számszerû különbség nem volt jelentõs, de a Dream végig kézben tartotta az irányítást.

Connecticut Sun – Washington Mystics 76-78
San Antonio Stars – Atlanta Dream 70-77