Sopron Basket - Aluinvent DVTK 82-62 (25-13, 24-16, 14-20, 19-13)

Sopron, Novomatic Aréna
Cziffra Cs,, Farkas G., Goda L. (Faidt M.)

Sopron Basket: January 12/6, Pfeiffer, Williams 20/6, Brooks 16, Krajisnik 12. Csere: Walker 15/9, Fegyverneky 2, Czukor 5/3.

Aluinvent DVTK: Medgyessy 9/3, Vitola 17/9, Pusztai 6, Mokango 2, Kiss 9. Csere: Aho 12/6, Kányási 2, Montai-Vukov 3/3, Tóth F. 2, Frindt.

Szombaton a 10. fordulóba kiírt találkozón a Sopron Basket 82-62-re legyőzte az Aluinvent DVTK együttesét. A soproniak 11-0-val kezdték a mérkőzést és végig vezettek. A DVTK a harmadik negyed hajrájában felzárkózott 9 pontra, de ennél közelebb nem került.

A Sopron Basket már a harmadik mérkőzésére készült a válogatott szünet óta. Immár Tina Krajisnik is bevethető volt. A DVTK, mely a magyar válogatottba négy, a lett nemzeti csapatba egy játékost adott, először lépett pályára a megszakítás óta.

Villámrajtot vett a Sopron: Briann January, Tina Krajisnik és Gabby Williams pontjaival három perc alatt 11-0-ra léptek el a hazaiak. Földi Attila időkérése után Kristine Vitola törte meg a DVTK kosárcsendjét. Továbbra lendületben maradt azonban a soproni csapat, mely a folytatásban 21-5-re lépett el. Megan Walker és Gabby Williams már az első negyedben 9-9 pontot ért el. A játékrész hajrájában tudott egy-egy ziccerhelyzetet kialakítani a DVTK és ekkor 25-13-ra felzárkóztak a vendégek.

A második negyed elején Aho Nina talált be, majd 29-19-ig minden soproni találatra volt válasza a DVTK-nak. Ekkor újított ismét Gáspár Dávid együttese. Amikor Briann January második triplája is célt ért, 39-21-nél már egy újabb 10-2-es hazai szériát rögzíthettünk. A félidő hajrájában pedig a 20 pontot is elérte a differencia. A 49-29-es félidőben azt láthattuk a statisztikán, hogy a Sopron a 39 mezőnykísérletéből 19-et értékesített, a DVTK 32-ből 13-at. Ezen felül 21-18-ra vezettek a hazaiak a lepattanókban és mindössze egy eladott labdát jegyeztek fel a statisztikai lapjukra, miközben a DVTK-nál már nyolcat. A pontszerzőket tekintve January és Walker 12-12, míg Williams 11 pontnál járt. Miskolci oldalon a 8 egységig jutó Vitola lett a legeredményesebb.

A harmadik negyed pontgazdag játékkal indult. A DVTK részéről négy perc alatt négy tripla célt ért. Ezzel a vendégek az első félidőhöz képest megduplázták, sőt túl is szárnyalták a sikeres távoli kísérleteik számát. Gáspár Dávid 56-41-nél rendelte magához a tanítványait és szigorított is a védekezésén a Sopron. A negyed hajrájában azonban ismét miskolci triplák következtek. Ezúttal Montai-Vukov Szonja és Medgyessy Dóra részéről, így 58-49-nél 10 pont alá olvadt a különbség. Erre a felzárkózásra Czukor Dalma válaszolt távolról, majd a játékrészt Fegyverneky Zsófia duplája zárta. Az utolsó 10 percnek 63-49-ről futottak neki a csapatok.

Lélektanilag döntőnek bizonyult, hogy a negyedik negyed elején Megan Walker egy hárompontossal indított. Ezzel 66-49-re módosította az állást és visszaugrott a különbség abba a tartományba, ahol a mérkőzés nagy részében mozgott. Ebben a periódusban már kiegyenlítettebb játékot láthattunk, de összességében magabiztosan menedzselte 16-19 pont között az előnyét a Sopron. Az utolsó percbe fordulva Gabby Williams sikeres távoli dobása alakította ki a 82-62-es végeredményt.

Fotó: Sopron Basket