Jó második félidõvel magabiztosan verte a DVTK a Pöstyént

:

:

A DVTK 76-57-re verte a Pöstyént a Közép Európai Liga 15. fordulójában.

A miskolci csapat õsszel vereséget szenvedett Pöstyénben, így a visszavágás reményében lépett pályára. Igen megmosolyogtató volt, hogy a vendégek 18 éves játékosa Nikola Dudasova piros „hazai” nadrágban szerepelt. Nemes egyszerûséggel ugyanis otthon felejtette szerelése egy részét. Sajnos a találkozó elején ez az egyetlen momentum volt, ami a közönség arcára mosolyt csalhatott. A DVTK nem kezdett jól és 7-7 után 16-10-re elléptek a vendégek. Ekkor érkezett is az idõkérés, mely után a negyed végére 18-14-re zárkózott fel a DVTK.

A második etapban hamar sikerült egyenlíteni és a játékrész felénél már pöstyéni idõkérésre került sor. A pontszegény periódus utolsó találatát Sverrisdottir szerezte, amivel 31-26-ra módosult az állás. A fordulópontot a harmadik negyed hozta el. Ekkor a kanadai Tatham villanásaival 35-33-ig tartotta magát a Pöstyén, majd egy 8-0-s szériával a 10 pontot is elérte a DVTK elõnye. Ezt követõen a vendégek egy 6-0-s szériával még felzárkóztak, de Horváth és Dubei triplája után visszaállt a különbség.

A záró szakasz 52-39-rõl kezdõdött. Ekkor a DVTK már magabiztosan õrizte elõnyét. 70-50-nél 20 pont volt a különbség. Az utolsó két percben büntetõk és Raven technikai hibája miatt sokat állt a játék, de ekkor érdemben már nem változott az állás. A sikerbõl Tobin 19, Sverrisdottir 14 ponttal vette ki a részét.

Aluinvent-DVTK – Pietanské Cajky 76-57 (14-18, 17-8, 21-15, 24-16)