Jó távoli dobásokkal magabiztos Csata győzelem

Ludovika-FCSM Csata - PINKK-Pécsi 424 86-59 (18-21, 23-13, 18-11, 27-14)

Budapest, Ludovika Aréna
Csabai-Kaskötő B., Varga-Záray K., Gál J. (Farkas J.)

Ludovika-FCSM Csata: Horváth B. 20/18, Böröndy V. 9/6, Mányoky R. 10/6, Hegedűs 7/3, Zempare 8. Csere: Angyal B. 13/3, Gyöngyösi 10/6, Rakita 2, Angyal N. 2, Toman 3, Balogh L. 2.

PINKK Pécsi 424: Vorpahl 9/9, Zubać 13, Vári 5, Jáhni 7/3, Šarauskaitė 5. Csere: Szücs L. 7/3, Demeter 4, Tenyér 4, Pucz, Zsilinszky, Horváth Zs. 2, Kovács 3.

A szerdai játéknap nyitó mérkőzésén a Ludovika-FCSM Csata 86-59-re legyőzte a PINKK Pécsi 424 együttesét.

A mérkőzés elején a PINKK került kisebb előnybe. A vendégek 6-0-ra, 13-7-re és 15-10-re is vezettek. Ezt követően Horváth Bernadett és Mányoky Réka tripláival 16-15-re fordított a Csata. Kiegyenlített játékot hozott az első negyed, melynek hajrájában 18-18 után Leslie Vorpahl hármasával újra átvette a kezdeményezést a baranyai gárda. A 21-18-ról induló második etap elején Demeter Nóra pontjaival még őrizte minimális előnyét a PINKK. A fordulat egy 8-0-s hazai szériával érkezett el. Gyöngyösi Janka és Böröndy Vivien is betalált távolról ebben a sorozatban. Ennek eredményeként 28-25-nél már a Csata járt előrébb, mely a következő percekben egyre stabilabb játékkal és remek távoli dobásokkal ragadta magához az irányítást. A félidőig nyolc hazai tripla ért célt, így a nagyszünetben 41-34-es előnyben volt Tursics Krisztián együttese.

A harmadik negyed elején a vendégek 41-39-re még felzárkóztak, de azóta tudjuk: ez volt a második 20 perc legszorosabb mérkőzésállása. A Csata kosárcsendjét Horváth Bernadett triplája törte meg. Végül 46-43 után egy 13-2-es futás bizonyult döntőnek. A harmadik negyed végére így tartósan 10 egység felett állandósult a differencia. A záró szakasznak 59-45-ről vágtak neki a felek. Lendületben marad a Csata, másfél perc alatt még egy 8-2-s sorozatot hozzátett az eddigiekhez. Így 67-47-nél a 20 egységet is elérte az előnye. Innentől nem lehetett kérdés a győztes kiléte. A Csata az elmúlt mérkőzésekhez képest bővebb rotációt alkalmazva magabiztosan húzta be a találkozót. Végül a hazaiaknál mind a 11 nevezett játékos pályára lépett és szerzett pontot.

Fotó: Szilágyi Dénes / Ludovika-FCSM Csata