Jobban tartotta a lépést a Győr, de magabiztosan nyert a Gernika

:

:

Az Európa Kupa 5. fordulójában az UNI-Győr – MÉLY-ÚT hazai pályán 74-60-es vereséget szenvedett a Lointek Gernikától.

A mérkőzés első találatát még Barnai Judit szerezte, majd innen 12-4-re fordítottak a vendégek és innentől végig előrébb jártak. Ettől függetlenül lényegesen jobban tartotta a lépést a Győr, mint a két csapat októberi találkozása alkalmával. Az első negyedben 21-13 után megfelezte hátrányát a magyar együttes, így a második 10 percnek 25-21-ről futottak neki a felek. A Gernika 32-27 után tudott jobban elszakadni. Extra dobóformát mutattak a vendégek, a 31 mezőnykísérletükből  a nagyszünetig 21 sikeres lett. A félidőben 50-39 állt az eredményjelzőn.

A harmadik szakasz kiegyenlített játékot hozott. Keményített a védekezésén a Győr, mely az előzetes híreknek megfelelően nem számíthatott Sandra Ygueravide játékára, és sikerült is kizökkenteni a ritmusából a Gernikát. Ezt a 10 percet 10-8-ra megnyerték Milos Pavlovic tanítványai. Ennek megfelelően 58-49-ről vághattak neki a záró etapnak a felek. Itt 60-51-nél még felcsillant a remény, hogy sikerülhet közelebb kerülni. Egy spanyol tripla azonban visszaállította a lélektani 10 egység feletti különbséget. A vendégek legnagyobb előnyét 69-53-nál jegyezhettük fel. Innen szép egyéni villanásokkal zárta le a meccset a magyar csapat. A Gernika magabiztos sikere azonban nem forgott veszélyben.

UNI Győr – MÉLY-ÚT – Liontek Gernika 60-74 (21-25, 18-25, 10-8, 11-16)

UNI Győr – MÉLY-ÚT: Zofia Hruscakova 18/3, Barnai Judit 14, Papp Klaudia 9.

Liontek Gernika: Nikolina Milic 16, Julie Wojta 14, Blake Dietrick 14/9