Jól ment a magyar érdekeltségû csapatoknak

:

:

Szerdán nyolc mérkõzéssel folytatódtak a nõi kosárlabda Euroliga küzdelmei. A Sopron vereségérõl már nagy terjedelemben beszámoltunk, most nézzük a további összecsapásokat.

Az A-csoportban, a Gyõr csoportjában a Rivas Ecopolis Honti Katával a soraiban Brnóban lépett pályára és aratott 66-59-es sikert. A csehek az elsõ negyedet még 19-12-re hozták, de a második szakaszban mindössze 6 pontot szereztek. A Rivas Ecopolis a félidõre 28-28-nál egyenlített. A harmadik negyed elején fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd 36-36 után egy 11-2-es futással 47-38-ra lépett el a Rivas. Innen már nem volt visszaút a Brno számára, 6 pontnál közelebb nem tudtak kerülni. A Rivas 14 labdát szerzett a mérkõzésen és könnyedén indították le a riválisukat. Honti Kata 33 perc alatt 4 pontig jutott és leszedett 5 lepattanót. Oleksandra Kurasova 32 percet töltött a pályán és 17 pontot, illetve 9 lepattanót jegyzett.

A csoport másik mérkõzésén a Wisla Krakow megszerezte elsõ gyõzelmét, miután 76-64-re legyõzték a Szpartak Moszkvát. A lengyelek az elsõ negyed végén és a második elején 19-17-es orosz vezetés után egy 17-5-ös futással 32-24-es elõnyre tettek szert. Az ekkor kialakult különbséget végig tartották a hazaiak. A 43-35-ös félidõ után a harmadik negyed elején 10 pont fölé hízott a differencia. Egyszer jöttek vissza 6 egységre Pokey Chatman tanítványai, de a felzárkózási kísérleteiknél mindig jött egy hazai bravúr. A krakkóiaktól Tina Charles remekelt, 26 pontot és 13 lepattanót jegyzett, de ki kell emelni Anke de Mondt 18 pontját, közte 4 tripláját. Horti Dóra 26 perc alatt 3 pontot és 5 lepattanót szerzett.

BK IMOS Brno – Rivas Ecopolis 59-66 (19-12, 9-16, 14-20, 17-18)
Wisla Can-Pack Krakow – Szpartak Moszkva Vidnoje 76-64 (24-22, 19-13, 16-16, 17-13)

7. TARSUS BELEDIYE SPOR	        3	0/3	190/232	3

A B-csoportban elszenvedte elsõ vereségét a Famila Schio. Az olaszok Kassán kaptak ki 79-69-re. A szlovák bajnok Allie Quigley és Plenette Pierson vezetésével a harmadik negyedben hagyta állva riválisát. Az elsõ félidõben fej-fej mellett haladtak a csapatok, a félidõ végén Bojovic triplájával lett 43-38 a Kassa elõnye. A harmadik etapban 43-40 után egy 18-6-os sorozattal 61-46-ra léptek el a kassaiak. A negyedik szakaszban pedig a 19 egységet is elérte a differencia. A kassiaktól Pierson 27, Quigley 20 pontot szerzett. Krivacevic neve mellé 17 perc alatt 8 pont és 5 lepattanó került.

A csoport harmadik mérkõzésén a Fenerbahce 88-59-re kiütötte az Arrast. A törökök a viszonylag szoros elsõ negyed utána a félidõre 47-28-as elõnyre tettek szert, majd a harmadik szakasz elején egy 13-3-as futás végképp eldöntötte a gyõztes kilétét. A Fener sztárjai közül öten is kétszámjegyû pontot értek el, a legeredményesebbnek a 17 egységig jutó Ivana Matovic bizonyult.

Uniqa-Euroleasing Sopron – CSM Targoviste 82-87 (16-19, 32-32, 19-14, 15-22)
Good Angels Kosice – Famila Schio 79-69 (23-19, 20-19, 25-15, 11-16)
Arras – Fenerbahce 59-88 (19-26, 9-21, 22-22, 9-19)

7. ARRAS PAYS D'ARTOIS	        4	0/4	227/288	4

A C-csoportban a CCC Polkowice meglepetésre mindössze 77-66-ra verte a Novi Zagreb alakulatát. A horvátok három negyeden át kiválóan tartották magukat. 30 perc után mindössze 51-48-ra vezettek a lengyelek, a negyedik szakaszban azonban egy 18-4-es hazai futás mindent eldöntött. A Polkowice sztárjai közül Nnemkadi Ogwumike (20 pont, 15 lepattanó) és az 5 triplát értékesítõ Belinda Snell (21 pont) remekelt.

Megõrizte veretlenségét a Galatasaray, miután Salamancában 79-69-re diadalmaskodtak. A törökök szinte az egész mérkõzésen vezettek. A 33-29-es félidõ után a harmadik negyedben kezdte a 10 pontot súrolni a differencia. A törökök sztárjai közül Lindsay Whalen remekelt, 22 pontig jutott. A Galata elõnye a negyedik szakaszban a 15 pontot is elérte.

A csoport harmadik mérkõzésén a Jekatyerinburg a papírformának megfelelõen 82-58 arányban diadalmaskodott az USO Mondeville otthonában. Az elsõ félidõben 10 pont környékén mozgott a differencia, a harmadik negyed elején azonban 10 percig nem találtak be a hazaiak és ez idõ alatt 47-30-ra lépett el az orosz sztárcsapat. A Jekatyerinburg magas emberei remekeltek, Gruda 20 pontot jegyzett, míg Candace Parker neve mellé 19 pont és 10 lepattanó került.

CCC Polkowice – Novi Zagreb 77-66 (18-21, 15-14, 18-13, 26-18)
USO Mondeville – UMMC Jekatyerinburg 55-82 (11-22, 19-17, 10-19, 15-24)
Perfumerias Avenida – Galatasaray 69-79 (17-19, 12-14, 16-20, 24-26)