:
:
Bár már a magyar válogatott nélkül, de Gyõrben és Debrecenben is remek mérkõzéseket láthatunk az Európa-bajnokságon. Jönnek a középdöntõk a kontinens 12 legjobb csapatával.
E-csoport – Debrecen
1. Fehéroroszország 2 2/0 149/109 4 pont 2. Franciaország 2 2/0 164/142 4 3. Montenegró 2 1/1 138/131 3 4. Törökország 2 1/1 113/117 3 5. Csehország 2 0/2 127/156 2 6. Görögország 2 0/2 107/143 2
Az „E” jelû hatos Debrecenben a Fõnik Csarnokban mérkõzik. Ide Franciaország és Fehéroroszország hozott magával két-két gyõzelmet. Mindkét együttes hullámtó teljesítményt nyújtott, de ettõl függetlenül a csoportkört veretlenül letudták. A franciák játékán a tavalyi VB-hez hasonlóan érzõdik egyfajta átalakulás. 79.8 pontot átlagolva a mezõnyben a legtöbb pontot dobták, de ez a rájuk jellemzõ szoros védekezésük rovására ment. Kereken 66 pontot kaptak átlagban meccsenként, amivel Valerie Garnier szövetségi kapitány nem volt megelégedve. A fehéroroszok már elégedettebbek lehetnek, õk nem titkolják, hogy lényegében a maximumot hozták ki eddig az EB-bõl. Náluk igazából az a kérdés, hogy a kulcsemberek ezt a terhelést bírják-e végig. Nem szabad elfelejteni, hogy 28.9 évvel a legidõsebb átlagéletkorú keretük van. Ráadásul a Leuchanka, Snytsina, Likhtarovich, Harding, Verameyenka ötös stabilan 30 perc felett átlagol egy meccsen.
Ebbe a csoportba Montenegró és Törökország egy-egy gyõzelmet hozott. A törökök nagyon látványos szenvedést mutattak be az elõzõ körben, mindössze 55 pontot átlagoltak meccseként. Ebbõl 12,5 pontot Lara Sanders… Nem titkolja a török szakmai stáb, hogy a játék minden elemében látványosra javulásra van szükségük. Montenegró ellenben elégedett lehet azzal, hogy Csehország magabiztos legyõzésének köszönhetõen egy sikert hoztak a középdöntõbe. Ez ugyanis akár nyolc közé jutást érhet nekik.
Görögország és Csehország pont nélkül kezdi a középdöntõt. A csehek számára a negyeddöntõbe jutáshoz a török, fehérorosz, görög hármasból kettõt le kell gyõzniük. A cseheknél elsõsorban a védekezésben és a lepattanók tekintetében akadnak problémák. A szlovákok mellett a legtöbb pontot kapták a továbbjutó együttesek közül az elsõ csoportkörben, szám szerint 76.5-öt. Magyarország és Ukrajna mellett pedig a legkevesebb lepattanót gyûjtötték eddig a tornán.
F-csoport – Gyõr
1. Oroszország 2 2/0 160/115 4 pont 2. Spanyolország 2 2/0 154/139 4 3. Szlovákia 2 1/1 166/161 3 4. Szerbia 2 1/1 142/149 3 5. Litvánia 2 0/2 137/157 2 6. Horvátország 2 0/2 134/172 2
A gyõri hatosnak az egyik felét jól ismerjük, hiszen ide érkeztek a soproni továbbjutók. Spanyolország és Oroszország hozott két-két gyõzelmet. Láttuk Sopronban a spanyolokat, akik ügyeltek arra, hogy minden puskaport ne lõjenek el és akkor még finoman fogalmaztunk. Az oroszok pedig az egyetlen vereségüket a késõbb kiesõ Lettországtól szenvedték el. A szerbek magabiztos legyõzése viszont meglepetés volt, mellyel az oroszok akár egy nagyon kedvezõ pozíciót is kivívhatnak a negyeddöntõket tekintve.
Szlovákia és Szerbia egy-egy gyõzelmet hozott. A szlovákokat hosszasan méltattuk, irigylésre méltó csapatuk van, hasonlóan szûkös merítési lehetõségekbõl, mint nekünk. A szerbeknél érdekes a hangulat, hiszen az elsõ három meccsüket megnyerték, Marina Maljkovic mégsem volt elégedett. Az orosz meccs után pedig élesen bírálta a játékosait. „Ez történik, ha nem tartjuk magunkat a megbeszéltekhez és nem vállalunk dobásokat.” – mondta, miközben a kellõ alázatot hiányolta a tanítványaitól. Ettõl függetlenül a szerbeknek jó esélyeik vannak a negyeddöntõre.
Litvánia és Horvátország nem hozott pontot a középdöntõbe. Tekintve, hogy a horvátoknál Szombathelyen Jelena Ivezic és Iva Todoric is kidõlt sérülés miatt, miközben Shavonte Zellousnak el sem kellett jönnie Magyarországra az elrontott honosítása miatt, ez egy kiváló eredmény. Nagy kérdés, hogy van-e ebben a csapatban több és ugyanez igaz Litvániára is. Petronyte és Nacickaite extra tornát teljesített eddig Sopronban, viszont olyan riválisok ellen, mint Oroszország vagy Szerbia, a palánk alatti dominanciájuk vélhetõen kevésbé fog érvényesülni.