Vasas Akadémia – Sopron Basket 58-74 (12-16, 26-22, 7-22, 13-14)

VASAS Pasarét Sportcentrum, Budapest

Vasas Akadémia: Papp 14, Budácsik 9, Pusztai 5, Madár, Smailbegovic 2, Bach 13, Szerencsés, Tóth 2, Salamon 8, Nagy, Van Rijs 4, Gelei 0, Siklós 1

Sopron Basket: Fegyverneky 2, Varga A. 11, Jovanovic 7, Gaye 11, Czukor 7, Erdélyi 6, Molnár, Kókai, Brooks 19, Varga S. 9, Sitku 2

Fotó: Pados Noel

Ahogy arról korábban hírt adtunk, közös rendezvénysorozattal ünnepelte az együttműködése tízéves jubileumát kedden a magyar bajnok Sopron Basket női kosárlabdacsapata, a Soproni Darazsak Sportakadémia és a Vasas Akadémia.

Az ünnepi program zárásaként felkészülési mérkőzést vívott a Sopron Basket és a Vasas Akadémia. A soproniak 74-58-as sikert arattak. Az első félidőben nem alakult ki nagy különbség a felek között. 10 perc után 16-12-re vezetett a Sopron, a második negyedet 26-22-re nyerte a Vasas és így a félidőben 38-38 állt az eredményjelzőn.

A harmadik szakaszban alakult ki a végeredményben megjelenő differencia. Azt a 10 percet 22-7-re hozták a soproniak. A záró szakaszban 10 egység felett őrizte előnyét a soproni gárda. A győztes csapatban a 19 pontos Jelena Brooks lett a legeredményesebb. A Vasas együttesében Papp Dia zárt 14 ponttal.

Mindkét csapat voltak debütáló fiatalok. A házigazda Vasasnál Nagy Lili, Van Rijs Luca, Siklós Dorottya, Gelei Karola, míg a Sopron Basket együttesében Sitku Zsuzsanna, Molnárova Laura és Kókai Patrícia is először ölthette magára felnőtt a csapat mezét.