USA

Juhász Dorka 20 pontja a Big Ten döntőjében

:

:

Az Ohio State 82-65-re alulmaradt a Maryland gárdájával szemben a Big Ten Konferencia döntőjébe.  Juhész Dorka csapata legeredményesebbje volt.

A Big Ten Konferencia mezőnyéből idén kiemelkedő Maryland a fináléban a második negyedben ragadta magához a vezetést. 10 perc után még 22-20-ra az Ohio State vezetett. Innen azonban a második szakaszban egy 11-3-as futással fordított a Maryland.

A félidőben 44-35 állt az eredményjelzőn. A harmadik negyedben a 17 egységet is elérte a differencia. Nagyot küzdött az Ohio State, de a Maryland magabiztosan őrizte előnyét és megérdemelten hódította el a trófeát. Összességében azonban a Big Ten rájátszásában lejátszott négy mérkőzésére maximálisan büszke lehet az Ohio State.

Juhász Dorka 35 és fél perc alatt 20 pontot, közte karriercsúcsot jelentő négy triplát és 5 lepattanót jegyzett.

A várakozások szerint az Ohio State felkerül az NCAA Divízió I-es női kosárlabda bajnokságának országos főtáblájára. A csapathirdetést március 16-án tartják.

Fotó: ohiostatebuckeyes.com