Juhász Dorka győzelemmel mutatkozott be a WNBA-ben

:

:

Fotó: Minnesota Lynx

Szombaton lejátszotta első mérkőzését a WNBA 2024-es szezonjában Juhász Dorka.

A Minnesota Lynx – immár Dorkával a soraiban – 84-67-re múlta fel a New York Liberty gárdáját. A helyi idő szerint szombati matiné találkozón a Lynx az első negyed végére 31-17-re lépett el. A Liberty a félidőre 10 pontot ledolgozott a hátrányából. Sőt, a harmadik negyedben 52-52-nél egyenlített is.

A Lynx a döntő futást végül 55-55 után vitte be, miután 11-0-val állva hagyta riválisát. A 66-58-ról induló záró szakaszban gyorsan kinyílt az olló. Ezt a 10 percet 18-9-re nyerte a Lynx és így alakult ki a végeredményben látható nagy különbség. Alanna Smith és Napheesa Collier 15-15 pontot ért el.

Juhász Dorka 17 perc 24 másodperc alatt 4 ponttal, 4 lepattanóval és 1 gólpasszal vette ki a részét a sikerből.