Juhász Dorkáék ezüstérmesek Olaszországban, a Reyer Venezia a bajnok

:

:

Fotó: Famila Schio

Az olasz bajnoki finálé harmadik mérkőzésén a Reyer Venezia 80-74-es sikert aratott a Famila Schio otthonában. Ezzel a Reyer 3-0-val lezárta a párharcot és elhódította a bajnoki címet.

A mérkőzés elején a Schio került lépéselőnybe. 10 perc után 19-15-re, a félidőben 33-32-re vezettek. A harmadik negyedben Juhász Dorka két triplája után 41-38-ra még a Schio ment. Innen futott 14-2-t a Reyer.

Az 52-48-ról induló záró szakaszban nagy erőket mozgósított a Schio és nem csak felzárkózott, de fordított is. Még az utolsó két percben is vezetett a Schio, de 71-70 után a hajrából a Reyer Venezia jött ki győztesen.

A döntő MVP-jének megválasztott Awak Kuier 24 ponttal és 4 lepattanóval vezette győzelemre a csapatát.

Juhász Dorka 28 perc 22 másodperc alatt 14 ponttal, 8 lepattanóval és 3 gólpasszal vette ki a részét a Schio teljesítményéből.

Fotó: Reyer Venezia